Głogów: Pijany kierowca próbował staranować policjantów

0
581
2014-12-01-zatrzymany na jazdę po pijanemu@Głogów

Kilka minut trwał policyjny pościg za kierowcą Fiata Uno, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Rudnowskiej w Głogowie. 21 – letni kierowca, mieszkaniec gminy Kotla, został zatrzymany w Krzydłowicach, po tym jak stracił panowanie nad samochodem i uderzył w płot posesji. Nawet wtedy próbował staranować policjantów swoim samochodem. Został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, bez prawa jazdy za to z narkotykami w samochodzie.

W sobotę 29 listopada około godziny 19.00 policjanci wydziału prewencji, którzy patrolowali ulicę Rudnowską, podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcę Fiata Uno. Kilka minut wcześniej oficer dyżurny policji otrzymał komunikat, że prawdopodobnie jest on nietrzeźwy. Niestety kierowca Uno nie zatrzymał się do kontroli.

„Policjanci ruszyli za nim w pościg, cały czas podając sygnały do zatrzymania. Kierowca Fiata Uno uciekał z dużą prędkością i celowo zajeżdżał drogę policjantom. Pościg trwał kilka minut.” – relacjonuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Ostatecznie już na terenie powiatu polkowickiego w miejscowości Krzydłowice, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot. Został zablokowany przez policjantów.

„Nawet w tej sytuacji podjął próbę staranowania policjantów, którzy wybiegli z radiowozu. Tylko ich szybka reakcja zapobiegła temu ale został uszkodzony radiowóz. Policjanci z pomocą załogi drugiego radiowozu, wezwanego na pomoc w trakcie pościgu, obezwładnili agresywnego kierowcę.” – dodaje Bogdan Kaleta.

Okazało się, że kierowca samochodu był nietrzeźwy i miał 1,66 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie policjanci znaleźli też narkotyki w postaci marihuany. Policjanci ustali również, że samochód, którym się poruszał zabrał swojemu bratu bez jego wiedzy i zgody. 21 – latek nie miał też prawa jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – „Usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym, posiadania narkotyków i zmuszania policjantów do zaniechania podjętych czynności. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku zranienia policjanta, zagrożenie wzrasta nawet do 5 lat pozbawienia wolności.” – informuje Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.