Urodziny Pływalni Chrobry na sportowo

0
553
2014-11-29 zdjęcie: pływalnia chrobry

Pływalnia Chrobry ma już sześć lat. Z tej okazji na obiekcie odbyły się zawody pływackie, w których udział wzięły dzieci z głogowskich szkół podstawowych. Młodzi pływacy rywalizowali w zmaganiach drużynowych, ale nie tylko…

W tym roku Pływalnia Chrobry kończy sześć lat. Z tej okazji głogowski klub zorganizował zawody pływackie, które uświetniły to wydarzenie. W Zawodach Pływackich pod Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Jana Zubowskiego rywalizowały dzieci z głogowskich szkół podstawowych, które na co dzień uczestniczą w programie „Nauki Pływania”. Łącznie udział w zawodach wzięło kilkadziesiąt młodych sportowców, którzy zmierzyli się w kategoriach: sztafeta pływacka drużyn mieszanych, pływanie indywidualne na czas chłopców i dziewcząt oraz drużynowe i indywidualne wyścigi na zjeżdżalni.

Zmaganiom młodych pływaków towarzyszył gorący doping kibiców – uczniów szkół, którzy z trybuny dodawali otuchy swoim kolegom. Organizatorzy postanowili nagrodzić nie tylko dzieci biorące bezpośredni udział w zawodach, ale również te, które gorąco dopingowały pływaków. Wyróżnieniem za najlepszy doping nagrodzono SP 2 i SP 6 – szkoły otrzymały karty wstępu na basen o wartości 500 zł.

2014-11-29 zdjęcie: pływalnia chrobry 2

Najlepszą ekipą wśród pływackiej sztafety okazałą się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7, tuż za nią uplasowała się Szkołą Podstawowa nr 6. natomiast miejsce 3. wywalczyła „dwójka”.

Nietypową konkurencją podczas Zawodów Pływackich pod Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Jana Zubowskiego by zjazd rurą na czas. W tej wyjątkowej konkurencji najszybszymi okazali się uczniowie SP 6, tuż za nimi znaleźli się uczniowie SP 2, podium zamknęła Szkołą Podstawowa nr 7.

Kolejną konkurencją, jaka miała miejsce podczas szóstych urodzin Pływalni Chrobry było pływanie indywidualne. W tej konkurencji zwyciężyła Ola Błażejczyk, która wyprzedziła zdobywczynię drugiego miejsca – Zosię Basińską oraz Oliwię Kuleszę, która zajęła miejsce 3. Z kolei w zjeździe rurą na czas najszybsza okazała się Oliwia Kulesza, kolejna była Wiktoria Rudzka, trzecia – Oliwia Hładowska.

Wśród chłopców najlepszy w pływaniu indywidualnym okazał się Krzysztof Matczuk, który dopłynął przed Norbertem Szkudlarkiem i Aleksem Chrośniakiem. W zjeździe rurą najszybszy był Jakub Zienkiewicz, następny był Aleks Chrośniakiem i Julianem Miszkinisiem.

Nagrody najlepszym pływakom wręczył Prezydent Głogowa Jan Zubowski oraz Prezes Chrobrego Janusz Kołtowski.

Atrakcją zawodów pływackich był pokaz pływania w wykonaniu Jacka Arentewicza. Głogowianin zaprezentował dzieciom swoje umiejętności w różnych stylach.

2014-11-29 zdjęcia: pływalnia chrobry 3

Pływalnia Chrobry istnieje już sześć lat. Dzięki obiektowi głogowianie mogą aktywnie spędzać swój czas, rozwijać pływackie umiejętności i – tak, jak uczestnicy programu „Nauki Pływania” – trenować, aby w przyszłości być może zostać najlepszymi w tej dziedzinie sportu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.