Cztery duże inwestycje na kolejne lata – konferencja prasowa Chrobrego Głogów

0
649
2014-11-27 zdjęcie: konferencja chrobry

Podczas ostatniej konferencji Chrobrego Głogów S.A. poruszono wiele istotnych kwestii związanych z inwestycjami głogowskiego klubu. O planach na najbliższe lata opowiadał prezydent Miasta Głogowa Jan Zubowski oraz dyrektor Chrobrego Przemysław Bożek.

Tematem ostatniej konferencji Chrobrego Głogów S.A. były planowane inwestycje w bazie Chrobrego oraz zewnętrze źródła finansowania. Na najbliższe lata władze klubu i miasta planują cztery duże inwestycje.

Kryte korty, modernizacja saun, nowa baza dla piłkarzy oraz budowa sali fitness – tymi inwestycjami planują zająć się władze miasta i klubu w najbliższych latach.

O strategiach rozwoju spółki Chrobrego Głogów opowiadał prezydent miasta Głogowa Jan ZubowskiW kolejnych latach chcemy podjąć działania, które będą zmierzały do realizowania kilku zamierzeń. Pierwszą inwestycją, którą będziemy chcieli zrealizować w kolejnej kadencji będą korty kryte. Trenująca młodzież, dzieci ale i amatorzy bardzo mocno naciskają, aby te kory powstały. Mamy do tego miejsce na terenie Chrobrego i właśnie ten cel będziemy chcieli zrealizować w pierwszej kolejności.

–  Drugim zadaniem jest modernizacja saun na terenie Pływalni Chrobry. One funkcjonują już od kilku lat, a specyficzne warunki jak wilgoć, wysoka temperatura nie pozwalają na długotrwałe funkcjonowanie tego typu obiektów bez renowacji.

Władze w swoich planach nie zapomniały również o młodych sportowcach trenujących piłkę nożną – Mówiąc o młodych piłkarzach jest bardzo wiele grup młodzieżowych, stąd też potrzeba zapewnienia im nowej bazy. Chcemy wybudować im nowe boisko tak, aby młodzi piłkarze mogli w jak najlepszych warunkach przygotować się do rozgrywek i w jak najlepszych warunkach trenować.

W końcowej kadencji, jeżeli tylko takie możliwości się pojawią, będziemy myśleć o budowie sali fitness.

Potrzeb jest znacznie więcej, ale jak mówi Prezydent Głogowa – ja doskonale znam stan finansów zarówno spółki, jak i Gminy Miejskiej Głogów.

Podczas konferencji poruszono także kwestię finansowania planowanych inwestycji z zewnątrz – Aktualnie nie ma rozpisanych żadnych programów, które starałyby się o finansowanie inwestycji z zewnątrz. Będziemy starać się szukać odpowiednich funduszy cy to w Urzędzie Marszałkowskim czy Ministerstwie Sportu, czy też być może programach unijnych. Póki co nie znamy kształtu kontraktu zawartego z Urzędem Marszałkowski. Jak się domyślam dopiero jesienią w przyszłego roku będą rozpisywane pierwsze konkursy. Jedna z form jest taka, że jeżeli to zadanie będzie później wykonywane, to istnieje możliwość jego refundowania, jak miało to miejsce w przypadku placówek oświatowych. 

Więcej o dofinansowaniu planowanych inwestycji z innych niż własne źródeł miał do powiedzenia dyrektor Chrobrego Przemysław Bożekzłożyliśmy wniosek do ministerstwa o dofinansowanie sali fitness, którego rozstrzygniecie będzie miało miejsce najprawdopodobniej na koniec tego lub początek przyszłego roku. Kolejny wniosek został złożony do Fundacji dotyczący przebudowy wnętrz odnowy biologicznej. Wnioskujemy o kwotę 537 000. Skoro nie możemy dostać dotacji na dzieci, to może fundacja zdecyduje się wesprzeć inwestycje, która posłuży np. górnikom i hutnikom czyi pracownikom KGHM.

Pozyskanie środków na planowane inwestycje od KGHM miałoby mieć formę nie tylko darowizny, ale rodzaj „zaliczki”, w ramach której pracownicy KGHM mogliby korzystać z nowych obiektów – Też rozmawialiśmy o tym, że jeżeli pozyskamy środki, to w zamian tysiące górników mogłoby później bezpłatnie korzystać z obiektów Chrobrego. KGHM to w tej chwili nasz najpoważniejszy partner jeżeli chodzi o korzystanie z obiektów. Bardzo wielu pracowników ma karnety i bilety na obiekty, więc można wyliczyć, ze na 3 lata dajemy określoną liczbę godzin możliwości korzystania z tych urządzeń w zamian za wsparcie. Nie byłaby to tylko i wyłącznie czysta darowizna, ale forma zaliczki na korzystanie z obiektów – kończy prezydent Jan Zubowski.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.