Zwierzęta z głogowskiego schroniska obdarowane

0
652
2013-12-09-final-zbiorki-darow-dla-bezdomnych-zwierzat@Glogow-545873_475465929241820_2001239063_n

Koce, kołdry, poduszki, ręczniki, a także legowiska, miski, smycze oraz karmę – to wszystko udało się zebrać podczas zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe. Rzeczy te mają pomóc zwierzętom ze Schroniska we Wróblinie przetrwać zimę.

Starostwo Powiatowe w Głogowie już po raz czwarty zorganizowało zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska we Wróblinie Głogowskim. Zarówno poprzednie akcje jak i tegoroczna zaowocowały ogromną ilością zebranych rzeczy.

Dzięki pomocy mieszkańców Głogowa udało się zgromadzić koce, kołdry, poduszki, ręczniki, a także legowiska, miski, smycze oraz karmę.

„W tym roku odzew mieszkańców przerósł zupełnie nasze oczekiwania, praktycznie każdego dnia do Starostwa przychodzili kolejni mieszkańcy, którym los naszych braci mniejszych nie jest obojętny. To dzięki takim ludziom nasze akcje mają sens i każdego roku udaje się doposażyć nasze schronisko przed nadchodzącą zimą.” – mówi starosta głogowski Rafael Rokaszewicz.

W tym roku do zbiórki przyłączyli się także Cisi Pracownicy Krzyża, którzy przekazali kilkadziesiąt materaców wojskowych, które pozwolą na łagodniejsze przetrwanie zimy, a także jak co roku akcję wsparła Pani Jadwiga Paliga, Prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Głogowie.

„Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Taka postawa społeczna jest godna naśladowania i pokazuje, że są ludzie wrażliwi społecznie, którzy nie przechodzą obojętnie obok krzywdy i chętnie dzielą się tym co mają, jeszcze raz dziękujemy!” – dodaje starosta.

Jak informuje rzecznik Starostwa, akcja zbierania darów trwa cały czas i można przynosić kolejne rzeczy dla zwierzaków. Będą one przewożone systematycznie do schroniska we Wróblinie Głogowskim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.