LemON zagra w Głogowie

0
792
Plakat: Koncert zespołu LemON w Głogowie 2014

Do Głogowa zawita kolejny znany zespół muzyczny.  Już w najbliższy piątek na scenie Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday pojawi się sześciu muzyków tworzących popularną grupę LemON.

Ostatnie miesiące w Głogowie to czas nieprzerwanie brzmiącej muzyki. W miniony weekend końca dobiegły 30. Głogowskie Spotkania Jazzowe, które towarzyszyły mieszkańcom przez całe trzy miesiące, równolegle rozpoczęła się XVIII edycja Mayday Rock Festival, która potrwa prawie do końca 2014 roku, a to zdecydowanie nie wszystko, co dzieje się w naszym mieście.

Już w najbliższy piątek, 28. listopada do Głogowa zawita niezwykle popularny w ostatnim czasie zespół LemON.

LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Mimo krótkiego okresu swojej działalności już udało im się stworzyć pięć wielkich przebojów, zdobyć platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadzić rzesze wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na popularnym portalu społecznościowym). Fenomen zespołu polega również an tym, że osiągnął on niekwestionowany sukces komercyjny, grając – jak twierdzą fani zespołu – nietuzinkową i wymagającą muzykę.

LemON tworzy sześciu muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski, również z naszego regionu: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma i Sokołowa Małopolskiego. Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które łączy wyjątkowy wokal.

Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, który śpiewał już w latach młodzieńczych w zespołach ludowych występując wraz z nimi za granicami naszego kraju. Igor Śpiewał także jako tenor w chórach, ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Debiutancka płyta zespołu pokryła się platyną, przyznano jej również statuetkę TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodę Eska Music Award 2013. LemON został również nominację do Fryderyka 2013. Dwa lata po premierze swojego pierwszego krążka, zespół wydaje kolejną płytę zatytułowaną od jednego z utworów –„Scarlett”. Na płycie łącznie znajdzie się 12 utworów w języku polskim i łemkowskim. Autorami wszystkich kompozycji są muzycy zespołu, którzy również samodzielnie produkowali płytę. Nagrań dokonano w studiu Tonn w Łodzi i Izabelin Studio, Black Kiss Records i Sound Tropez w Warszawie.

Wiele znanych osobistości polskiej muzyki, jak: Kora, Agnieszka Chylińska czy Maryla Rodowicz wyraża pochlebne opinie nt tego młodego zespołu. „To zespół, który ma jakąś szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wyobraziłem sobie taką sytuację, że jadę samochodem. Przełączam tak jedną stację, druga stację i trzecią. I cały czas jest tylko jeden numer” – mówi o grupie Adam Sztaba.

Koncert zespołu LemON odbędzie się 28. listopada o godz. 19:00 w MCK Mayday w Głogowie. Bilety na koncert dostępne są w cenie 25 zł/przedsprzedaż, 35 zł/ w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.