Szlachetna Paczka: Głogowianie wybierają rodziny

0
330
Zdjęcie: 2014-11-24 Drużyna Szlachetnej Paczki na wrocławskim rynku

Otwarta jest już baza rodzin, dla których poszukiwani są Darczyńcy w ramach projektu Szlachetna Paczka. 22 listopada we wszystkich miastach wojewódzkich odbyły się marsze rozpoczynające ostatnią, najważniejszą Kampanię Darczyńców Szlachetnej Paczki. W tym roku w powiecie głogowskim na pomoc czeka 25 rodzin.

W sobotę, 22 listopada w całej Polsce, we wszystkich miastach wojewódzkich rozpoczął się ostatni, najważniejszy etap projektu Szlachetna Paczka. Na wrocławskim rynku do pomocy w ramach SZ. P. zachęcali między innymi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z małżonką Anną, wolontariusze projektu, mundurowi z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, orkiestra dęta, a nawet motocykliści z Akademickiego Klubu Motorowego Apanonar. Nie zabrakło także Drużyny z powiatu głogowskiego.

Głogowianie mogą już wybierać rodziny, dla których zostaną Darczyńcami i przygotują paczkę na święta. 22 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o najważniejszych potrzebach rodzin.

W tym roku wolontariusze odwiedzili blisko 60 rodzin z powiatu głogowskiego. Po wnikliwej weryfikacji, głębszym poznaniu historii każdej z nich, do projektu zostało włączonych 25 rodzin. Na dzień dzisiejszy blisko 20 z nich ma już swojego Darczyńcę. Wciąż trwają poszukiwania dla pozostałych rodzin. Paczki zostaną wręczone podczas finału, który odbędzie się 13-14 grudnia.

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku Szlachetna Paczka jest organizowana czternasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna) obdarowała 30 ubogich rodzin.

„Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln złotych! W tym roku w mądrej pomocy planujemy połączyć 700 tys. osób, a Paczka będzie organizowana w ponad 570 lokalizacjach w całej Polsce.”– czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

„Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich” – to tegoroczne hasło Szlachetnej Paczki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.