Rokaszewicz o nieczystych działaniach Zubowskiego

0
735
2014-11-18 Rafael Rokaszewicz @ Głogów

„Ludzie Jana Zubowskiego są tak zdesperowani, że docierają do różnych środowisk i przekazują im nieprawdziwe informacje” – mówi Rafael Rokaszewicz. Starosta głogowski i kandydat na prezydenta Głogowa podczas spotkania z dziennikarzami mówił o telefonach, które dostaje z informacjami o nieczystych działaniach jakie prowadzi Komitet Wyborczy Jana Zubowskiego.

Rafael Rokaszewicz spotkał się dziś z dziennikarzami, aby poinformować o różnych sygnałach jakie do niego docierają na temat negatywnej kampanii prowadzonej przez Jana Zubowskiego i jego Komitet.

„Dostałem wczoraj ok. 20 telefonów z różnych środowisk, że takie działania są prowadzone w zakładach pracy i w miejscach publicznych” – mówi Rafael Rokaszewicz.

Zdaniem starosty, zwolennicy Zubowskiego docierają do rożnych grup społecznych

„Do kibiców Chrobrego docierają z informacjami, że jeśli zostanę prezydentem to zdegraduję Chrobrego do okręgówki zabierając im pieniądze – jest to totalna bzdura. Wręcz przeciwnie zamierzam pozyskać sponsorów strategicznych dla piłki nożnej i piłki ręcznej” – mówi kandydat na prezydenta.

„Docierają do grup seniorów opowiadając, że jak zostanę prezydentem to zabiorę im darmowe karnety na basen – to kolejne kłamstwo. Zamierzam wspierać seniorów poprzez np. tworzenie centrum aktywizacji seniora” – mówi dalej.

Starosta twierdzi, że nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich grup wprowadzanych w błąd, dlatego też wzywa Jana Zubowskiego do debaty

– „Z jego ust, prosto w oczy chciałbym usłyszeć te kłamstwa, które opowiadają na mieście jego ludzie” – mówi Rokaszewicz i dodaje – „Mam nadzieję, że znajdzie czas bo wiem, że pan prezydent jest bardzo zajęty. Co chwilę odbywają się narady prezesów głogowskich spółek i dyrektorów obmyślając całą strategię na wybory.”

Na razie nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska prezydenta w sprawie debaty. Do tematu wrócimy.

Przypomnijmy, w pierwszej turze wyborów na prezydenta Głogowa Rafael Rokaszewicz miał kilkuprocentową przewagę nad Janem Zubowskim. Rozstrzygnięcie już 30 listopada, podczas drugiej tury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.