Nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Nachodził i nękał byłą dziewczynę

0
566
Arch-2013-10-18-zatrzymanie-oszusta-przez-glogowska-policje@Glogow-01-

Prokuratura Rejonowa w Głogowie oskarżyła 26-latka z Głogowa o uporczywe nękanie byłej dziewczyny. Mężczyzna nie mogąc się pogodzić z zerwaniem, nękał i nachodził byłą dziewczynę, a nawet groził jej oblaniem kwasem. 

26-latek spotykał się z dziewczyną od lipca do grudnia ubiegłego roku, kiedy to kobieta zakończyła znajomość. Mężczyzna nie chciał się z tym jednak pogodzić.
Zaczął nękać swoją byłą dziewczynę. Wielokrotnie wysyłał do niej obraźliwe sms-y, dzwonił i przychodził wbrew jej woli do jej domu. Gdy kobieta nie chciała się z nim widzieć umieszczał na murach budynku oraz na znakach drogowych obraźliwe napisy. Dodatkowo, kilka dni po zerwaniu, 26-latek ukradł dziewczynie torebkę.

„Oskarżony zabrał kobiecie torebkę z telefonem i dokumentami powodując straty o łącznej wartości ponad 500 zł, a bezpośrednio po kradzieży, aby utrzymać się w posiadaniu ukradzionych rzeczy uderzył kobietę w tył głowy powodując stłuczenie.” – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury w Legnicy.

Sytuacja stawała się coraz bardziej poważna. 24 maja tego roku w jednym z sms-ów zagroził jej oblaniem kwasem. Kobieta zaczęła poważnie bać się o swoje zdrowie i życie, w związku z tym zawiadomiła policję.

„Oskarżony przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do nękania, zaprzeczył zaś, aby dokonał kradzieży rozbójniczej. Za uporczywe nękanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za kradzież rozbójniczą – od roku do lat 10.” –  mówi rzecznik Prokuratury.

Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.