Głogów: Nocne polowanie na „dekielki” od felg samochodowych

0
501
zdjęcie włamanie-policja-aresztowanie-kraty-więzienie

5 lat więzienia grozi 18-letniemu mieszkańcowi Głogowa za kradzież „dekielków” od felg samochodowych. Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 1.00 w nocy z piątku na sobotę przez głogowskich policjantów. Mężczyzna kilka minut wcześniej dokonał kradzieży „dekielków” od felg samochodu VW Golf. Miał je cztery w plecaku, razem z narzędziami do kradzieży. Wartość ukradzionych części  to ponad 440 złotych.

Zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego 18-latek to postać dobrze znana głogowskim funkcjonariuszom. Już wcześniej był podejrzewany o drobne, ale uciążliwe kradzieże, kołpaków i dekielków z samochodów. Tym razem został przyłapany „na gorącym uczynku”, a jego działalność znajdzie swój finał w sądzie.

„W nocy z 14 na 15 listopada, jak sam wyjaśnił, udał się na teren miasta z plecakiem i śrubokrętami, aby dokonać kradzieży. Zainteresowały go dekielki od VW Golfa. Po ich kradzieży został jednak zatrzymany przez policjantów.” – informuje oficer prasowy  z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Okazało się, że ich wartość to ponad 440 złotych. 18-latek usłyszał więc zarzut kradzieży, a skradzione przedmioty trafiły z powrotem do właściciela.

Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Takie kradzieże nie należą do rzadkości. We Wrocławiu policja zatrzymała trzyosobową szajkę, która zajmowała się kradzieżą dekielków. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 180 kompletów kołpaków samochodowych i „dekielków” do felg aluminiowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.