Opowiedziała o osobistych doświadczeniach z sali sądowej

0
565
2014-11-13-Anna maria Wesołowska-sympozjum@Głogów

13 listopada w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Młodzież czekała na to spotkanie z niecierpliwością i dużym zainteresowaniem  – „Dlaczego spotykam się z dziećmi i młodzieżą? Dlatego, że nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych” – powiedziała na początku spotkania sędzia.

Sympozjum miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, a jego głównym prelegentem była znana wszystkim z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska. Udział w sympozjum wzięło blisko 500 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu głogowskiego.

Sędzia w bardzo ciekawy sposób mówiła o zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko w zmieniającej się rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodzieży, że coś co dla nich jest dowcipem, wybrykiem, żartem może stać się przestępstwem zagrożonym karą pozbawiania wolności. Wszystko o czym mówiła Wesołowska było z „życia wzięte”, z osobistych doświadczeń sędzi z sali sądowej.

Sędzia mówiła także o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych. O tym jakie są ich skutki dla dzieci. Na każdym ze spotkań poruszała tematykę: przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej. Zachęcała też nauczycieli do zakładania w szkołach „kącików prawnych”, które mają za zadanie pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach. Sędzia Anna Maria Wesołowska radziła i nawoływała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią po szkole, do tego co robią w „sieci”.

Sympozjum to wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie realizowana w ramach II edycji „Edukacji dla bezpieczeństwa”. Spotkanie zostało objęte patronatem Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Głogowie, które wsparły je również finansowo.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.