Głogowska Rewia Graffiti zaprasza na koncert

0
385
2014-11-14 plakat: graffiti

Głogowska Rewia Graffiti po raz drugi w tym tygodniu zaprasza na koncert. Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury dzieci i młodzież z Graffiti wytańczą i wyśpiewają „Jesień dźwiękiem i tańcem malowaną”.

W miniony wtorek z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się koncert Głogowskiej Rewii Graffiti oraz Zakładowej Orkiestry Dętej Huty Miedzi Głogów, natomiast już jutro, 15. listopada o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Jesień dźwiękiem i tańcem malowana”.

Swoją twórczością dzieci i młodzież z głogowskiej Rewii Graffiti zabiorą zgromadzoną publiczność w barwną, jak tegoroczna jesień, podróż pełną refleksyjnego nastroju i nostalgii towarzyszącej jesiennej chandrze. Nie zabraknie jednak i słońca. Prezentowaną twórczością młodzi artyści powrócą także do ciepłych i beztroskich wakacji, nastrajając przy tym optymizmem na nadchodzące chłodniejsze wieczory.

Sobotni koncert Rewii Graffiti będzie podróżą, w którą młodzi muzycy zaproszą zgromadzoną w MOK-u publiczność. – Odwiedzimy z piosenka różne krainy muzyczne: krainę łagodności, krainę bajek i zagościmy w królestwie tańca – opowiadają organizatorzy.

Dodatkową atrakcją koncertu będą zaproszeni goście, którzy swoją obecnością dopełnią barwną, jesienną paletę dźwięków i gestów wyśpiewaną, wytańczoną przez dzieci i młodzież z głogowskiej Rewii Graffiti.

Rewia Graffiti powstała 15 lat temu i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.  W Rewii uczestniczy średnio  90-100 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Dzieci rozwijają i doskonalą swoje umiejętności w różnych kategoriach muzycznych: taniec klasyczny, taniec współczesny, hip-hop, taniec rewiowy i modern jazz. Korzystają również z zajęć wokalnych, gdzie doskonalą dykcję, emisje głosu, interpretację oraz techniki śpiewu. Występują na licznych koncertach, festiwalach, przeglądach ogólnopolskich oraz zagranicznych. Nabór do Rewii odbywa się każdego roku we wrześniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zajęcia odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu we wtorki: 15:00–20:00, czwartki: 15:00–19:30. Wokalnym przygotowaniem solistów, grup wokalnych i chóru zajmuje się Zdzisław Krawczonek, natomiast choreografią, kostiumami i warsztatami  Mieczysława Krawczonek i Katarzyna Krawczonek. Podstawową dewizą Rewii jest rozwijanie pasji muzycznych, promowanie miasta Głogowa i regionu w atmosferze dobrej zabawy, artystycznej przygody i wzajemnej akceptacji.

Koncert pt. „Jesień dźwiękiem i tańcem malowana” odbędzie się w sobotę, 15. listopada o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Bilety na koncert dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK, MCK Mayday oraz ekobilet.pl/mok.glogow. Koszt 15 zł/osoba.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.