Danuta Grechuta w MBP już dziś!

0
520
2014-11-14 zdjęcie: grechuta

Dzisiejszy wieczór może stanowić niesamowitą atrakcję dla miłośników twórczości, jak i samej osoby Marka Grechuty. Już dziś. 14. listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z żoną artysty – Danutą Grechutą i Jakubem Baranem, który  jest współautorem książki pt. „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.

Do głogowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny zawitają wyjątkowi goście. Działalność głogowskiej MBP przyzwyczaiła już swoich czytelników do niesamowitych spotkań autorskich (i nie tylko!) organizowanych w bibliotece właśnie. Choć spotkania trwają już ładnych kilku lat, każde kolejne cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem wśród użytkowników MBP.

Miejska Biblioteka Publiczna jest miejscem, do którego głogowianie przychodzą nie tylko w celu wypożyczenia kolejnej książki. Głogowska biblioteka dba również o to, aby mieszkańcom naszego miasta umożliwić kontakt z wyjątkowymi osobami. W programie spotkań w MBP znajdują się spotkania autorskie, dzięki którym Głogów odwiedziły m.in. takie osobistości, jak: Janusz Leon Wiśniewski, Andrzej Poniedzielski, czy goszczący zaledwie kilka tygodni temu Jan Nowicki.

Tym razem nasze miasto odwiedzi żona wielkiego polskiego artysty, w którego piosenkach na nowo zakochują się kolejne pokolenia. Danuta Grechuta do Głogowa przybędzie ze współautorem książki pt. „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.

Obszerny Wywiad z Danutą Grechutą przeprowadził Jakub Baran. Na kolejnych jej stronach znaleźć można wspomnienie wspólnego życia Grechutów, które trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce nie brakuje także opisu czasów współczesnych oraz wspomnień o ważnych dla małżonków osobach. W książce nie brakuje także wielu anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Dodatkową atrakcją jest obszerna galeria nie publikowanych dotąd zdjęć oraz dokumentów.

Marek Grechuta – piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt, uznawany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Od 1970 był żonaty z Danutą, której dedykował jeden z największych swoich przebojów „Będziesz moją Panią”.

Spotkanie z autorami książki o Marku Grechucie – jego żoną Danutą Grechutą i Jakubem Baranem odbędzie się Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15 . Podczas spotkania usłyszeć będzie można największe przeboje artysty w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Spotkanie w bibliotece przeprowadzi współautor książki.
Zadanie dofinansowane ze środków przeznaczonych na realizację zadań biblioteki powiatowej dla Powiatu Głogowskiego.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.