Setki szkół, tysiące uczniów w konkursie ZUS

0
250
logo 2013-03-13-ZUS@Glogow-logo-001

Ponad 300 szkół i ponad 11 tysięcy uczniów wystartuje w konkursie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z ostatnim dniem października zakończono przyjmowanie zgłoszeń. Warunkiem udziału w konkursie był udział szkoły w „Lekcjach z ZUS”. Z Głogowa udział w konkursie weźmie Zespół Szkół Ekonomicznych.

„Duża liczba szkół ponadgimnazjalnych czekała ze zgłoszeniem do konkursu do ostatniej chwili. Blisko połowa zgłoszeń wpłynęła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod sam koniec października” – informuje Emila Nowakowska, rzecznik prasowy oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy.

Ostatecznie, w pierwszym, szkolnym etapie konkursu udział wezmą 322 szkoły i 11 222 uczniów, w tym dwie szkoły z Legnicy oraz po jednej z Głogowa, Jawora i Polkowic. Jedyna szkołą z Głogowa, która wzięła udział w tym projekcie jest Zespół Szkół Ekonomicznych.

Zespół Szkół Ekonomicznych znalazł się w gronie szkół, które wzięły udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Jego celem była budowa świadomości wśród młodych ludzi z zakresu ubezpieczeń społecznych. –„Poprzez ten projekt dołączamy do elitarnych szkół w Polsce, które stały się partnerem ZUS w propagowaniu wiedzy z zakresu ubezpieczeń” – mówi dyrektor Wojciech Janisio. 4 kwietnia podczas uroczystego podpisania umowy.

Szkolny etap konkursu, który odbędzie się 17 listopada, polega na rywalizacji indywidualnej uczniów. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie odpowiedzieć na 19 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz jedno pytanie opisowe. Wszystkie pytania obejmują wiedzę przekazywaną uczniom w szkołach w czasie zajęć edukacyjnych na tzw. „Lekcje z ZUS”. A przeprowadzenie „Lekcji z ZUS” było warunkiem udziału szkoły w konkursie.

„Po pierwszym etapie konkursu, najlepsi trzej zawodnicy ze szkoły stworzą zespół do następnego, drugiego etapu rywalizacji. Co ważne, w przypadku województw, w których zgłosiło się więcej niż 20 szkół, do drugiego etapu awansuje maksymalnie 20 najlepszych zespołów.” – mówi Emilia Nowakowska.

Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju otrzymają cenne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków). Nagrodzone zostaną również szkoły, które uczniowie będą reprezentować.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.