Szef MSZ przyjechał do Głogowa, aby poprzeć Zbigniewa Rybkę

0
586
2014-11-10- Zbigniew Rybka-Grzegorz Schetyna-Grzegorz Aryż@Głogów

Dzisiaj w Głogowie gościł minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Minister przyjechał do Głogowa, aby poprzeć kandydaturę Zbigniewa Rybki na prezydenta Głogowa. „Zbigniewa Rybkę znam wiele lat, z różnych miejsc i czasów. Wiem, że był i będzie dobrym gospodarzem Głogowa” – mówił Schetyna podczas konferencji prasowej.

W związku z kampanią wyborczą do Głogowa przyjechał minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, który oficjalnie poparł Zbigniewa Rybkę jako kandydata na prezydenta Głogowa – „Zbigniewa Rybkę znam wiele lat, z różnych miejsc i czasów. Wiem, że był i będzie dobrym gospodarzem Głogowa. Ważne, aby Głogów wykorzystał swoją szansę, której nie będzie już później ze względu na to, że środki europejskie po roku 2020 będą się wyczerpywały (…) dlatego potrzebni są dobrzy gospodarze w Polsce.” – mówił Grzegorz Schetyna.

Do wyborów zostało tylko kilka dni. Zbigniew Rybka zaapelował do mieszkańców Głogowa, aby poszli na wybory – „Ważna jest frekwencja i pokazanie, że po 25 latach naszej wolności jesteśmy aktywnymi obywatelami i chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje na naszym podwórku, w naszej małej ojczyźnie” – mówił Zbigniew Rybka.

„Mam sześć konkretnych zadań i celów, które jestem przekonany, że można zrealizować w ciągu 4 lat. Więc to nie są żadne obietnice wyborcze tylko konkretne zadania.”  – dodał kandydat na prezydenta Głogowa.

Te zadania to zagospodarowanie Górkowa, bezpłatne autobusy dla dzieci i młodzieży, wsparcie finansowe dla absolwentów szkół na założenie pierwszego biznesu, wejście z udziałami do głogowskiego szpitala, by polepszyć jego infrastrukturę, przygotowanie działek pod budownictwo w formie dzierżawy oraz ożywienie Starego Miasta.

Na spotkaniu obecny był także Grzegorz Aryż, który jest kandydatem PO do sejmiku wojewódzkiego – „Jeżeli nie będziemy mieli swojego przedstawiciela we Wrocławiu, wiele projektów nie będzie możliwych do zrealizowania.” – mówił Grzegorz Aryż i dodał, że od 6 lat Głogów nie ma swojego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.