Przedsiębiorczy Głogów

0
615
Arch.2013-09-12-glogowscy-gimnazjalisci-na-zajeciach@PWSZ@Glogow-01

„Przedsiębiorczy Głogów” to wydarzenie, które organizowane jest  w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości. W ciągu czterech dni, od 17 do 20 listopada, odbędą się konferencje, spotkania, szkolenia, warsztaty, gry symulacyjne – wszystko na temat przedsiębiorczości. 

Światowy Dzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego roku w listopadzie, organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej.

W tym roku w Głogowie  z tej okazji organizowane jest wydarzenie pod nazwą „Przedsiębiorczy Głogów”. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Głogowskiej. Wydarzenie potrwa 4 dni.

Poniedziałek, 17 listopada odbędzie się pod hasłem „Przedsiębiorca na start”. Tego dnia Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy doradzą jak założyć działalność gospodarczą, jakie są potrzeby rynku pracy oraz jakie wsparcie mogą dostać osoby, które już prowadzą działalność gospodarczą.

W kolejnym dniu, 18 listopada, informacji w zakresie finansowania rozwoju przedsiębiorstwa będzie udzielała Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEC. To dzień poświęcony źródłom finansowania przedsiębiorczości i rozwoju firm.

Środa, 19 listopada będzie należeć do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – „To będzie pewne uszczegółowienie dla dwóch poprzednich dni. Odbędą się warsztaty i szkolenia, targi pracy, spotkania z doradcą zawodowym, gry symulacyjne, szkolenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko po to, aby poinformować młodych przedsiębiorców jakie zadania i niespodzianki czekają ich przy prowadzeniu działalności gospodarczej.” – informuje Tomasz Lehman ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Głogowskiej i koordynator wydarzenia.

W ostatnim dniu, 20 listopada odbędzie się konferencja podsumowująca. „W konferencji wezmą udział m.in. marszałek województwa dolnośląskiego, starosta powiatu głogowskiego i przedstawiciel prezydenta miasta Głogowa, którzy przedstawią swoje plany na temat rozwoju przedsiębiorczości w województwie, powiecie i w mieście.” – mówi Tomasz Lehman.

Wszystkie spotkania i konferencje w ramach wydarzenie odbędą się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.