Nocne autobusy do końca roku

0
562
zdjęcie-2014-05-06-nowe autobusy-w-komunikacji-miejskiej@Głogów-01

Nocne autobusy będą jeździły po Głogowie do końca roku – tak zadecydował Zarząd Komunikacji Miejskiej. Wnioskowała o to Młodzieżowa Rada Miasta. Nocna linia nr „61” została uruchomiona 1 sierpnia na trzy miesiące. O przedłużeniu kursów zadecydowało zainteresowanie głogowian nocnymi przejazdami. 

Zarząd Komunikacji Miejskiej przedłużył funkcjonowanie linii nr „61” w piątki i soboty w godzinach nocnych do końca tego roku.

1 sierpnia tego roku, Komunikacja Miejska uruchomiła dodatkowe kursy autobusu linii nr „61”.  Nocne kursy zostały wprowadzone na próbę i miały jeździć do końca października. O wprowadzeniu ich na stałe miało zadecydować zainteresowanie wśród mieszkańców.

Jak poinformowała nas Anna Bryl, Kierownik Działu Przewozów Pasażerskich w okresie tych trzech miesięcy, w czasie jednego kursu podróżowało średnio 13 osób. Zainteresowanie nocnymi autobusami będzie nadal monitorowane i kolejna decyzja o przedłużeniu bądź zawieszeniu kursów zapadnie pod koniec tego roku.

Przypomnijmy, że o wprowadzenie nocnych autobusów postulowała Młodzieżowa Rada Miasta. Już w styczniu ubiegłego roku członkowie Rady spotkali się z prezydentem Janem Zubowskim, wnioskując o dodatkowe połączenia. Młodzież chciała uruchomienia nocnych kursów tylko w weekendy w godzinach od 23.00 do 5.00, które obejmowałyby strategiczne punkty poszczególnych osiedli takich jak Piastów, Kopernik czy Hutnik i oczywiście tereny bliskie Starego Miasta oraz Śródmieścia.

Poniżej przedstawiamy godziny odjazdów z przystanku początkowego przy ul.H.Brodatego:
– piątki godz. 23:15, 00:15, 01:15;
– soboty godz. 23:03, 00:05, 01:05

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.