MOK: Weekend z TEATR POLSKA 2014

0
440
2014-11-07 plakat: szewcy le filo fable

Najbliższy weekend w Miejskim Ośrodku Kultury upłynie pod znakiem TEATR POLSKA 2014. Już jutro, w sobotę 8. listopada odbędzie się spektakl „SZEWCY”, na który zapraszana jest młodzież oraz osoby dorosłe, natomiast w niedzielę 9. listopada MOK Głogów zaprasza najmłodszą widownię na spektakl zatytułowany „Le Filo Fable”.

TEATR POLSKA to program, który został zainicjowany w 2009 roku. Jego celem jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwianie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia.

Dzięki programowi TEATR POLSKA 2014 w Głogowie wystawiono już spektakl pt. Kazimierz i Karolina”. Przed mieszkańcami Głogowa jeszcze trzy spektakle w ramach tego programu. W Miejskim Ośrodku Kultury w nadchodzącą niedzielę 9. listopada wystawiony zostanie spektakl dla dzieci pt ”Le Filo Fable”, w połowie miesiąca zobaczyć będzie można Ożenek”,natomiast już w najbliższą sobotę głogowska publiczność będzie miała możliwość zetknięcia się z jednym z najważniejszych dzieł Witkacego w wykonaniu Teatru Animacji w Poznaniu reż. Anna Rozumianiec.

Szewcy w inscenizacji i reżyserii Anny Rozmianiec to przedstawienie dla widzów młodych i dorosłych. Kierowane jest zarówno do tych, którzy twórczość Witkacego znają i szanują, jak i dla tych, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia. Wyraziste aktorstwo, bogactwo środków, wielozadaniowa scenografia i uniwersalny przekaz składają się na jedyny w swoim rodzaju pamflet na (każdą) rewolucję.

W ramach teatralnego programu odbywają się również spektakle kierowane do najmłodszej publiczności. Dzięki TEATR POLSKA 2014 już w najbliższą niedzielę, 9. listopada o godz. 12:00, a następnie o 16:00 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Le Filo Fable”.

Podczas spektaklu „Le Filo Fable” dzieci zaproszone zostaną do teatru zamienionego w pracownię rzeźbiarką, w której na ich oczach ożywać będą rzeźby tworzone przez artystów. Publiczność spotka się z dwójką rzeźbiarzy – powściągliwą kobietą i mężczyzną o wybujałej wyobraźni, a także z elektrykiem Czesławem Cygą, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionym wiedzy i życiowych mądrości Hipopotamem oraz Księżycem, Jeziorkiem, Myszką i Ptakiem, którzy kłócą się o to, kto z nich jest największy.

Spektakl SZEWCY” wystawiony zostanie w sali widowiskowej MOK w sobotę, 8. listopada o godz. 18:00. Przed spektaklem, o godz. 16:00 dla zainteresowanych odbędą się warsztaty teatralne z reżyserem spektaklu Anną Rozmaniec.  Natomiast kierowany do najmłodszej publiczności (od lat trzech) spektakl „Le Filo Fable” wystawiany będzie dwukrotnie: po raz pierwszy o godz. 12:00, drugi – 16:00 w niedzielę, 9. listopada. Po drugim spektaklu (16:00) odbywają się warsztaty „Gdzie jest stonoga”, które rozpoczną się o godz. 17:00 (max. 20 dzieci) w sali baletowej MOK.

Bilety na ”Szewcy” dostępne są w cenie 20 zł/normalny, 10 zł/ulgowy, koszt biletów na spektakl „Le Filo Fable” to 10 zł/ od osoby.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.