Zumba dla Szlachetnej Paczki

0
288
2014-11-06-zumba-szlachetna paczka @Głogów

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada odbędzie się akcja Tańcz i Pomagaj. Głównym jej celem jest promocja Szlachetnej Paczki na terenie powiatu głogowskiego i zapowiedź zbliżającej się kampanii Darczyńców. Już 22 listopada zostanie otwarta baza rodzin. W ciągu trzech tygodni drużyna Szlachetnej Paczki będzie poszukiwać Darczyńców, którzy przygotują paczkę dla rodzin najbardziej potrzebujących.

8 listopada na parkingu przed Tesco odbędzie się Zumba fitness Tańcz i Pomagaj. Początek wydarzenia o godzinie 11.00.

„8 listopada zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej zabawie, w której razem zatańczymy Zumbę. Jeśli chcecie Państwo wesprzeć Szlachetną Paczkę, zostać roztańczonym bohaterem i zmieniać świat na lepsze to właśnie tego dnia bądźcie z nami na parkingu pod Tesco” – zaprasza Agnieszka Dyk, liderka Szlachetnej Paczki z rejonu powiatu głogowskiego.

Wydarzenie jest zapowiedzią rozpoczynającej się 22 listopada kampanii Darczyńców. Tego dnia zostanie otwarta baza rodzin. Na stronie Szlachetnej Paczki pojawią się rodziny i ich historie. Każdy kto będzie chciał pomóc będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować świąteczną paczkę, w której będzie się znajdować konkretna pomoc odpowiadająca na potrzeby wybranej rodziny. Paczka zostanie wręczona podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 13-14 grudnia.

„Przy okazji tego działania chcemy pokazać, że każdy może się zaangażować w działania projektu w wybranej przez siebie formie. Mam nadzieję i wierzę w to głęboko, że tak jak w pierwszej edycji, która przyniosła ogromny sukces, również w tym roku rozpalą się serca głogowian.” – mówi Agnieszka Dyka.

Obecnie wolontariusze odwiedzają rodziny i sprawdzają ich potrzeby. Po weryfikacji i spełnieniu określonych kryteriów rodziny będą włączane do projektu – „Wybieramy rodziny, których wsparcie będzie impulsem do zmiany, a nie przyzwyczajaniem do pomocy” – wyjaśnia liderka powiatu głogowskiego.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka pomogła 29 rodzinom z powiatu głogowskiego. Wszystkie paczki przygotowywało 700 darczyńców. Wartość jednej paczki wynosiła średnio 2 tysiące złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.