Gmina Żukowice: Centrum Aktywności Wiejskiej w miejscu starej remizy

0
533
2014-11-03-centrum aktywności wiejskiej w glinicy@gmina Żukowice

W gminie Żukowice zakończono kolejną dużą inwestycję ˜– budowę Centrum Aktywności Wiejskiej w Glinicy. Centrum Aktywności Wiejskiej powstało na miejscu budynku remizy strażackiej, która została rozebrana. Koszt budowy Centrum to kwota ponad 350 tysięcy zł.

Zakończono prace przy budowie Centrum Aktywności Wiejskiej w miejscowości Glinica. Prace trwały od kwietnia tego roku. W ramach zadania wybudowany został od podstaw budynek sali wiejskiej wraz zapleczem kuchennym i sanitariatami oraz pomieszczeniem garażowym dla Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach zadania wykonano również zagospodarowanie i ogrodzenie terenu. Wcześniej w tym miejscu stał niewielki budynek remizy strażackiej, który groził zawaleniem.

Koszt budowy Centrum to kwota ponad 350 tysięcy zł. Zadanie to zostało współfinansowane ze środków europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zaprojektowany budynek Centrum Aktywności Wiejskiej to obiekt wolnostojący, w którym wydzielona została sala główna, zaplecze kuchenne, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze. Dotychczas remiza strażacka służyła wyłącznie dla strażaków ochotników.

– „Budowa Centrum Aktywności Wiejskiej jest rozwiązaniem, które przyjęli mieszkańcy Glinicy tzn. znaleźli wspólne rozwiązanie i będzie to obiekt który będzie służył po wybudowaniu wszystkim mieszkańcom Glinicy, tak Kołu Gospodyń, strażakom oraz na spotkania integracyjne i wiejskie dla mieszkańców. Wcześniej poszczególne grupy mieszkańców były podzielone, a obecne miejsce na którym powstanie nowy budynek połączy wszystkich mieszkańców Glinicy” – mówił Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.