„Żywa data” pod pomnikiem Dzieci Głogowskich

0
472
2014-11-03- akcja 1109 pamiętamy@Głogów

„Głogowianie! Przyjdźcie i utwórzcie żywą datę „1109” – namawia Dariusz Czaja, inicjator akcji „Głogów 1109 – Pamiętamy!” 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.09 Dariusz Czaja chce zgromadzić pod pomnikiem dzieci Głogowskich jak największą liczbę głogowian, aby utworzyć datę 1109.

Dariusz Czaja, inicjator akcji „Głogów 1109 – Pamiętamy!” zaprasza wszystkich mieszkańców Głogowa do przyjścia pod pomnik Dzieci Głogowskich w celu ułożenia przez głogowian żywej daty: 1109. Akcja odbędzie się 9 listopada. Godzina spotkania również będzie symboliczna bo 11:09

„Ułóżmy z siebie datę 1109, którą uwiecznimy na fotografii wykonanej z lotu ptaka! Promujmy to jedno z najbardziej znanych wydarzeń w dziejach naszego miasta, mających również wpływ na losy ówczesnej Polski. Razem zróbmy to dla Głogowa!” – dodaje Dariusz Czaja. I jak zapewnia, na miejscu, obok wykonania samej fotografii, na każdego z uczestników, będą czekały również i inne miłe niespodzianki.

Akcja „Głogów 1109 – Pamiętamy!” rozpoczęła się w połowie września, po tym jak w mieście nie zostały zorganizowane oficjalne obchody związane z rocznicą obrony Głogowa. Od tamtej pory Dariusz Czaja, głogowski historyk i wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej podejmuje wiele działań związanych właśnie z tą datą. Między innymi utworzył facebookowy profil, na którym namawia do zrobienia sobie zdjęcia z datą 1109.

„Z czego znany jest Głogów w Polsce? Z czym kojarzony? Niestety bardzo często z niczego i z niczym. Głogowianie! Wobec braku inwencji ludzi za to odpowiedzialnych weźmy sprawy w swoje ręce! Pokażmy Polakom, że Głogów to miejsce szczególne na mapie dziejów również i Polski! To, że w Głogowie miała miejsce WIELKA HISTORIA! Niech ta data funkcjonuje w świadomości Polaków. Przecież wystarczy tak niewiele…”– pisze na swoim profilu Dariusz Czaja.

zdjęcie 2014-09-19-Dariusz Czaja akcja Głogów 1109@Głogów-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.