Kulturalny listopad z MOK Głogów

0
533
2014-11-103 Plakat: Mok listopad

Rozpoczął się kolejny miesiąc, a wraz z nim szereg spotkań kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Kulturalny listopad w naszym mieście przeminie w rytmie jazzu, rocka oraz piosenek patriotycznych. Nie zabraknie również rozmaitych wydarzeń teatralnych kierowanych zarówno do tej starszej, jak i najmłodszej publiczności. A to tylko część kulturalnych atrakcji, jakie przyniesie nam listopad.

Pierwszym ważnym wydarzeniem kulturalnym kontynuowanym w bieżącym miesiącu są 30. Głogowskie Spotkania Jazzowe. 13. listopada usłyszeć będzie można m.in. jedyną europejską formację oznaczoną pierwszym miejscem w największym światowym bluesowym konkursie „International Blues Challenge” czyli Schroeter & Breitfelger Trio. W sali widowiskowej MOK zagości SBB – Skrzek/ Anthimos / Piotrowski oraz Dorota Miśkiewicz & Kwardofonik – Lutosławski na Jazzowo – 20. listopada, a już dwa dni później, 22.11 wystąpi jazzowo–bluesowa wokalistka Monika Borzym.

Nie zabraknie również okazji do świętowania obchodów Dnia Niepodległości podczas jedynego w swoim rodzaju galowego wieczoru operowego z udziałem solistów teatrów operowych z Wiednia, Pragi, Białegostoku i Wrocławia. Już w tym tygodniu odbędzie się VII Festiwal Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia”, w ramach którego odbędzie się wspomniany koncert galowy oraz wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Polska moja Ojczyzna”.

Kontynuowany w listopadzie będzie także Mayday Rock Festival, a wraz z nim szereg koncertów młodych zespołów z całej Polski: 08. 11 – II koncert eliminacyjny, 22.11 – III koncert eliminacyjny, podczas których usłyszeć będzie można gwiazdy festiwalu takie, jak Wolf Spider czy Tuff Enuff.

Listopad to miesiąc, w którym do Głogowa zawitają teatry z całej Polski. Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl Le Filo Fable, a także wziąć udział w warsztatach. Dorośli natomiast będą mieli możliwość obejrzenia następujących spektakli: 08. listopada „SZEWCY” Witkacego w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania, 14. listopada Teatr Capitol wystąpi ze spektaklem „Kiedy kota nie ma w domu”, a już 16. listopada do Głogowa zawita teatr z Legnicy, który zaprezentuje spektakl „OŻENEK”.

Pod koniec miesiąca, 28. listopada do głogowskiego MCK Mayday zawita zespół LEMON, czyli polsko-łemkowsko-ukraińska grupa muzyczna, która powstała tuż po zakwalifikowaniu się do programu talnet show Must Be the Music.

W listopadzie odbędą się również Otwarte Mistrzostwa Głogowa w Szachach 2014, w których zmierzyć się mogą wszystkie chętne pokolenia. VII turniej rozegrany zostanie w sześciu rundach po 30 min na zawodnika. Rozgrywki odbędą się 16. listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

To tylko część kulturalnych wydarzeń, jakie będą mieć miejsce w listopadzie. Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, polecamy obserwować nasz KALENDARZ, który ułatwi śledzenie wydarzeń, w których warto wziąć udział.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.