Głogów: Działki czekają na właścicieli

0
747
zdjęcie 2014-10-31 tereny pod zabudowę na Żarkowie

Zakończyły się już prace związane z wykonaniem pierwszego etapu zadania pn.: „Uzbrojenie terenów pod budownictwo mieszkaniowe położonych pomiędzy ulicami Henryka Głogowskiego, a Bolesława Śmiałego”. Wartość tej inwestycji to 2 mln 800 tysięcy złotych. Drugi etap obejmował będzie przygotowania pod zabudowę jedno i wielorodzinną kolejnych działek w tym obszarze.

Zakończyło się już uzbrajanie terenów pod budownictwo mieszkalne na terenie osiedla Żarków. Pierwsze działki już zostały wystawione na sprzedaż. Wśród nich jest pięć działek przeznaczonych pod budownictwo indywidualne i dwie duże działki, na której powstanie zabudowa segmentowa.

Działki pod zabudowę indywidualną mają powierzchnię od 6 do 8 arów, natomiast dwie pozostałe są 30-arowe. Miejscy urzędnicy szacują, że w każdym segmencie zmieści się około 10 mieszkań.

Cena za jeden ar to ok. 14 tysięcy złotych. Prezydent zapowiada, że jeżeli będą problemy ze sprzedażą tych działek to ich wartość może zostać obniżona.

„W tym miejscu działki zostały w pełni uzbrojone, wybudowano również nowe drogi, które także ułatwiają przejazd pomiędzy osiedlami II Piastów – Nosocice. Wykonano nowe oświetlenie.” – informuje Krzysztof Sadowski, rzecznik prezydenta.

Wartość całej inwestycji to 2 mln. 800 tysięcy złotych. Drugi etap inwestycji obejmował będzie przygotowania pod zabudowę jedno i wielorodzinną kolejnych działek w tym obszarze.

W sumie na osiedlu, na czterech dużych działkach powstaną zespoły budownictwa szeregowego. Będzie także 26 działek pod zabudowę wolno stojącą. Na osiedlu Żarków będzie mogło powstać ok. 70 budynków mieszkalnych.

Teraz miasto przymierza się do uzbrajania terenów na Paulinowie, gdzie ma powstać kilkadziesiąt działek budowlanych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.