Zaduszki bluesowo–rockowe już w niedzielę

0
688

Pierwsza niedziela listopada będzie niezwykłą okazją do spotkania z muzyką Wojciecha Hoffmanna, Leszka Cichońskiego oraz gościnnego występu Wojtka Garwolińskiego w ramach Zaduszek Bluesowo–Rockowych.

MCK Mayday zaprasza do wspólnej zadumy, rozważań i przemyśleń przy bluesowo–rockowych melodiach. 2. listopada o godz. 19:00 odbędą się Zaduszki Bluesowo–Rockowe, podczas których wystąpią: Wojciech Hoffmann, Leszek Cichoński, a także Wojciech Garwoliński. Podczas tego koncertu muzycy wraz ze zgromadzoną publicznością wspominać będą Tadeusza Nalepę i Jimiego Hendrixa.

Leszek Cichoński – polki gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Bronicy i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do gry nauki na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. Od roku 2003 na Rynku we Wrocławiu Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach Thanks Jimi Festival. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa Hej Joe. W 2014 roku łącznie zagrało 7244 gitarzystów co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinessa zatwierdzonym przez komisję WGR w Londynie.

Wojciech Hoffmann rozpoczął swoją przygodę z muzyką od grania na akustycznej gitarze Gibson w domu kultury w Gostyniu Z początku był zafascynowany rock and rollem, m.in. Billem Haleyem. Duże wrażenie zrobiły na nim pierwsze koncert zespołu Czerwone Gitary, po których na poważnie postanowił zostać muzykiem. W 1995 roku Wojciech Hoffmann podjął współpracę z Witoldem Łukaszewskimi zrealizował z nim dwie płyty. W roku 1997 przyjął propozycję współpracy z zespołem Czerwone Gitary. Występując z nim jako muzyk sesyjny, nagrał dwie płyty i koncertował w Kanadzie i USA. W roku 1999 nastąpiła reaktywacja zespołu Turbo, który w roku 2001 wydał płytę Avatar. W 2003 Wojciech Hoffman wydał swoją solową w pełni instrumentalną płytę pt.” Drzewa” osadzoną w nurcie rocka progresywnego.

Wojtek Garwoliński – gitarzysta i wokalista legendarnego PIVA, później KOŚCI, współpracował z Małgorzatą Ostrowską, Olafem Deriglasoffem, Kasią Kowalską, zespołem Blenders. Od 2011 roku prowadzi karierę solową jako G.WOLF. Nowa płyta pt. Nowa płyta pt.” Magnetic dog” pokazuje niezmienną miłość Wojtka do psychodelicznych czarów gitarowych oraz do jego guru muzycznego sprzed lat – Jimiego Hendrixa. W roku 2012 wrócił także do grania z Marcinem Patykiem, z którym rozpoczynał swą muzyczną drogę w zespole PIVO.

Bilety na Zaduszki Bluesowo–Rockowe dostępne są w cenie 20 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.