W następnym tygodniu rozpoczną się zapisy na egzaminy

0
503
2014-09-10-spotkanie w sprawie filii WORDu@satrostwo powiatowe@Głogów-002

Długo wyczekiwana, zwłaszcza przez przyszłych kierowców, filia WORDU już we wtorek, 4 listopada zostanie oficjalnie otwarta. Tego samego dnia będzie można się już zapisywać na egzaminy.

Długo czekali na ten moment głogowianie, którzy zamierzają zdawać prawo jazdy w Głogowie. W najbliższy wtorek, 4 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Zaproszenia na uroczyste otwarcie zostały wysłane m.in. do zarządu województwa, radnych i wójtów.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Robert Tarsa obiecał, że już od wtorku będą prowadzone zapisy na egzaminy w Głogowie.

W głogowskim ośrodku będzie piętnaście stanowisk komputerowych. Ilość egzaminów praktycznych zależeć będzie od zapotrzebowania i kursów. Będą dwa stanowiska na kategorię B.

Budynek przy ul. Folwarcznej, gdzie będzie mieścił się ośrodek egzaminacyjny został już 3 tygodnie temu przekazany dyrektorowi jeleniogórskiego WORDU.

– „Klucze do budynku ma WORD. Jest już tam zainstalowany system ochronny, monitoring, montowane są urządzenia – tak, aby na 4 listopada wszystko funkcjonowało prawidłowo” – mówi Jarosław Dudkowiak, członek Zarządu Powiatu Głogowskiego. Przypomnijmy, że to właśnie Jarosław Dudkowiak, w czerwcu rozpoczął rozmowy z dyrektorem jeleniogórskiego WORDU. Wcześniej prowadzone były negocjacje z legnickim ośrodkiem egzaminacyjnym, którego dyrektorem jest Stanisław Pawlak.

Jednak ze względu na wysokie wymagania finansowe i koszty jakie ponieść miał powiat głogowski negocjacje spełzły na niczym. Obecne porozumienie jest dużo korzystniejsze pod względem finansowym – koszty poniesione przez powiat będą mniejsze o 100 tysięcy złotych.

Mimo burzliwych negocjacji z dyrektorem WORDU z Legnicy zakończonych fiaskiem, Jarosław Dudkowiak spotkał się niedawno ze Stanisławem Pawlakiem – „Ja z wcześniejszymi rozmowami nie miałem nic wspólnego. Nie chcę być z nimi w konflikcie, dlatego pojechałem do pana dyrektora i porozmawialiśmy w bardzo miłej atmosferze.”  Dudkowiak dostał nawet w prezencie zdjęcie legnickiego WORDU.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.