Polkowice: Jesienne Spotkania Teatralne już w listopadzie

0
448
31-10-2014 Plakat: po co komu teatr

Ostatnie dwa miesiące roku będą nie lada gratką dla wielbicieli recitali, spektakli i koncertów. Już w połowie listopada w Polkowicach rozpoczną się V Jesienne Spotkania Teatralne, które pomogą odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Po co komu teatr?

Po co komu teatr? czyli V Jesienne Spotkania Teatralne rozpoczną się w Polkowicach już 15. listopada. Piąta odsłona teatralnych spotkań będzie świetną okazją zarówno do rozważań nad tytułowym pytaniem, jak i możliwością uczestnictwa w zabawnych i różnorodnych recitalach, spektaklach oraz koncertach. W Polkowicach zagoszczą niezwykłe zespoły teatralne i znakomici artyści.

Festiwal 15. listopada o godz. 19:00  otworzy recital Stanisławy Celińskiej „Piękny świat”, który jest opowieścią o emocjach i przeżyciach autorki. Poprzez mówienie o odnalezieniu szczęścia daje nadzieje na życie w pięknym świecie, gdzie królują Wiara, Nadzieja i Miłość.

Już dwa dni później, 17. listopada o godz. 19:00 będzie można zobaczyć sztukę na wynos, czyli „Postrzał” w reżyserii Dariusza Starczewskiego. Jest to opowieść o pragnieniu buntu, jaki pojawia się w momencie, kiedy strach zaczyna podejmować decyzję z nas, kiedy wyciąga z nas zwierzę, by za chwilę uwiązać je na smyczy… Spektakl jest absurdalną historią biurowej rewolucji, która odsłania okrucieństwo korporacyjnego świata.

Kolejnym wydarzeniem w ramach V Jesienny Spotkań Teatralnych będzie koncert zespołu Czerwony Tulipan, który odbędzie się 20. listopada o godz. 19:00. Zespół powstał w 1985 roku w Olsztynie. W swoim repertuarze Czerwony Tulipan ma poezję śpiewaną, dużo liryki i głębokiego kontekstu kulturowego z satyrycznym kontrapunktem.

Zaledwie dwa dni później, już 22. listopada o godz. 19:00 miejsce mieć będzie przedstawienie „Dziecko dla odważnych” w reżyserii Justyny Kowalskiej. Jest to zabawna komedia dla wszystkich, którzy mają dzieci, chcą je mieć, a nawet dla tych, którzy ich nie lubią. Małżeństwo Schimscheinerów zna z autopsji wszystkie uroki rodzicielstwa i w zabawny sposób przedstawia perypetie z nim związane.

Już 24. listopada o godz. 19:00 będzie okazją do zobaczenia „Swingu” w reżyserii Mirosława Neinerta. Jest to historia małżeństwa ze średnim stażem oraz ich przyjaciela – wiecznego kawalera który ma problem ze zbudowaniem trwałego związku. Aby ożywić relacje partnerskie i życie seksualne, wpadają na genialny pomysł. Swing!

Kolejną okazją do Jesiennych Spotkań Teatralnych będzie komedia sensacyjna „Teatr telewizji. Komedia sensacyjna”, w której fikcja przeplata się z rzeczywistością. Losy bohaterów poprzednich spektakli Krzysztofa Niedźwiedzkiego stają się, niespodziewanie dla nich samych, podstawą scenariusza jednego z odcinków telewizyjnych serialu kryminalnego. Spektakl odbędzie się 27. listopada o godz. 19:00.

Natomiast już 29. listopada o godz. 19:00 odbędzie się spektakl w reżyserii Michała Walczaka. „Depresja komika” to historia Gustawa, który dzięki rozśmieszaniu ludzi zyskał sławę, jest rozchwytywany i odnosi same sukcesy. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który… diagnozuje u niego depresję!

Ostatnim wydarzeniem kulturalnym, które odbędzie się w ramach V Jesiennych Spotkań Teatralnych będzie koncert Mariusza Lubomskiego, 9. grudnia o godz. 19:00. Lubomski to jeden z najlepszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej. Śpiewa ciekawe teksty, które oprawione są rewelacyjną muzyką. Jego twórczość jednak trudno jednoznacznie zdefiniować. Autorski od A do Z.

Bilety na wszystkie wydarzenia w ramach V Jesiennych Spotkań Teatralnych dostępne są w kasach: PCA (Ośrodek Kultury ul. Skalników 4). Kina (ul. Dąbrowskiego 1), Galerii ”Rynek 26”. Informacja i rezerwacja biletów pod nr.: 76 746 88 14.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.