Głogów: Członkowie Komitetu rozliczają z obietnic

0
483
zdjęcie2014-03-25-społeczny-komitet-poparcia-budowy-drugiego-mostu@Głogów-01

„Biała Księga obietnic budowy drugiej przeprawy mostowej wraz z obwodnicą dla miasta Głogowa” – tak nazywa się kronika obietnic jaką stworzyli członkowie Społecznego Komitetu Poparcia Budowy Drugiego Mostu. Wyliczają w niej wszystkie obietnice jakie padły z ostatnich pięciu latach na temat budowy drugiego mostu. 

Społeczny Komitet Poparcia Budowy Drugiego Mostu powstał w ubiegłym roku. Jednym z inicjatorów powstania Komitetu był przewodniczący Rady Gminy Wiejskiej Głogów Lech Gostyński. W jego skład weszli też m.in., Jerzy Hołownia, Dariusz Czaja, Tomasz Kurzawa. Od początku wszyscy zgodnie twierdzili, że głównym ich celem jest nacisk na polityków, aby obietnice dotyczące budowy drugiej przeprawy przekuli w czyny.

Pod koniec ubiegłego roku członkowie Komitetu rozpoczęli działania. Założyli stronę na facebooku i zebrali 13 tysięcy podpisów mieszkańców Głogowa pod petycją, którą zawieźli do marszałka województwa dolnośląskiego.

„My nie chcemy budować mostu, ale wsparcie oddolne powinno pomóc politykom, którzy będą o ten most walczyć” – mówił Lech Gostyński z Komitetu.

Teraz Komitet znów o sobie przypomina. Jego członkowie stworzyli „kronikę obiecanek mostu i obwodnicy”  – „Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie ostanie 5 lat zabawy mocodawców z głogowianami w kotka i myszkę.” – piszą członkowie Komitetu w apelu wysłanym do mediów .

Przypomnijmy, że obecnie trwają negocjacje w sprawie Kontraktu Terytorialnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w którym nie znalazła się budowa drugiego mostu. Budowa obwodnicy Głogowa jest natomiast na drugim miejscu listy rezerwowej. Mimo to posłanka Ewa Drozd zapewnia, że ma deklarację ministra, iż ta inwestycja zostanie zrealizowana.

– „Mamy nadzieję, że i my mieszkańcy w nadchodzących wyborach – tych co obiecywali budowę drugiego mostu – oddając swój głos pozostawimy na liście rezerwowej, dając im prawie stuprocentową pewność, że jeśli obietnice spełnią to w następnych już ich poprzemy” – czytamy w apelu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.