Gmina Żukowice: Sala wiejska uroczyście otwarta

0
533
zdjęcie 2014-10-28-świetlica w Kromilinie@gmina Żukowice num

Niezwykle uroczystego otwarcia doczekała się wyremontowana sala wiejska w Kromolinie. Oprócz lokalnych władz, udział w wydarzeniu wzięły także władze województwa i powiatu. Wartość zadania to kwota blisko 400 tysięcy złotych, z czego prawie 200 tysięcy udało się pozyskać z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ubiegłym tygodniu w gminie Żukowice odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej sali wiejskiej w Kromolinie. Uroczystości rozpoczęto przecięciem symbolicznej wstęgi, po czym obiekt poświęcił ksiądz proboszcz Edward Białas. Następnie Wójt Gminy Krzysztof Wołoszyn przywitał mieszkańców sołectwa oraz przybyłych gości, a w swoim wystąpieniu przybliżył historię remontu sali.

W uroczystości wzięli udział także Wicemarszałek Województwa Jerzy Michalak, Wicestarosta Powiatu Głogowskiego Grzegorz Aryż oraz radny sejmiku województwa dolnośląskiego Michał Huzarski.

W krótkiej prezentacji multimedialnej wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jak budynek sali zmienia swoje oblicze. Kończąc Wójt Gminy podziękował za wkład mieszkańcom w trakcie realizacji zadania, za pomoc i włożony trud w przygotowanie uroczystości i poczęstunku Paniom z miejscowości Kromolin, mieszkańcom zaangażowanym w organizację otwarcia sali, radnemu, sołtysowi wsi oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego. Następnie głos zabrali przybyli goście, którzy złożyli życzenia i przekazali prezenty dla sołectwa.

Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 400 tysięcy zł i został sfinansowany w kwocie blisko 200 tysięcy zł z pozyskanego przez Gminę dofinansowania w ramach PROW na lata 2007-2013.

Uroczystość otwarcia uświetniły występy dzieci ze Stowarzyszenie „Bukwica Dolina Miłości”. Na przybyłych mieszkańców i gości czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez mieszkanki sołectwa. Uroczystość otwarcia sali zakończyła się zabawą taneczną zorganizowaną dla mieszkańców Kromolina.

Budynek świetlicy wykonany w technologii murowanej z latach 70-tych bez zewnętrznego docieplenia elewacji i dachu wymagał gruntownego remontu.

Na przestrzeni wielu lat budynek ten pełnił zasadniczą funkcję obiektu kulturalnego. Brak stałego ogrzewania, awarie instalacji oraz wszechobecna wilgoć zrobiły swoje. Przez ostatnie 15 lat, z każdym rokiem stan techniczny tego obiektu notorycznie się pogarszał , ale ostatecznie działalność obiektu zakończył wybuch pieca w styczniu 2010 roku i na tej podstawie został wyłączony z całkowitego użytkowania.

Przedmiotem zadania był kompleksowy remont świetlicy wiejskiej polegający m.in. na kompleksowej wymianie podłóg, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie całkowitej instalacji elektrycznej, malowaniu, remoncie sanitariatów, kuchni, sali głównej, korytarza, tarasu, wymianie obróbek blacharskich dachu, wykonanie podestu i schodów zewnętrznych. Ponadto obiekt wyposażono w instalację gazową, wentylacyjną i klimatyzację.

zdjęcie 2014-10-28-świetlica w Kromilinie@gmina Żukowice num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.