Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch paserów i złodzieja samochodów

0
524
2014-10-27-skrdziony samochód num

Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn zamieszanych w kradzież samochodu. Dwóch z nich usłyszało zarzut paserstwa oraz sprzedaży skradzionego w Niemczech Audi A3. Trzeci mężczyzna, zatrzymany kilka dni później, podejrzany jest o kradzież tego samochodu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

„Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu głogowskiego, podejrzanych o paserstwo. Mężczyźni usłyszeli zarzuty ukrycia, a następnie sprzedaży skradzionego w Niemczech samochodu Audi A3. Zatrzymany został również mężczyzna podejrzany o kradzież tego samochodu.” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

20 października na terenie jednej z miejscowości powiatu głogowskiego, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 59 lat. Mężczyźni podejrzewani byli o paserstwo. Na terenie ich posesji funkcjonariusze ujawnili części samochodowe między innymi ze skradzionego kilka dni wcześniej na terenie Niemiec samochodu Audi A3. Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty ukrycia pojazdu, a następnie demontażu i pocięcia na części, które były przeznaczone do dalszej sprzedaży.

Jak informuje Bogdan Kaleta, kilka dni później został zatrzymany 29 – latek, podejrzany o kradzież tego pojazdu. Został oddany pod dozór policji i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 20 tysięcy złotych. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli jego dwa pojazdy. Wobec paserów również zastosowano dozór policyjny.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.