Spółdzielnia Mieszkaniowa wspomogła głogowskich policjantów

0
426
2014-10-23-nowy sprzęt dla policjantów@Głogów-num

Dzięki finansowemu wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze, policjanci z Głogowa otrzymali 20 nowych, specjalistycznych latarek, wykorzystywanych w codziennej pracy patroli prewencji, ruchu drogowego i dzielnicowych. Wartość zakupionego sprzętu to 7 500 złotych. Dodatkowy sprzęt stanowić będzie indywidualne wyposażenie policjantów ruchu drogowego, patroli prewencji i dzielnicowych.

Z wnioskiem o sfinansowanie zakupu zwróciły się policyjne związki zawodowe i na ręce związkowców z NSZZ Policjantów, przekazano zakupiony sprzęt.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta, policjanci otrzymali drobne, ale bardzo potrzebne w ich codziennej pracy wyposażenie.

„Dzięki pomocy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze, zakupiono 20 zestawów latarek o wartości 7 500 złotych. W zestawie znajduje się latarka oraz niezbędny osprzęt, ładowarka i specjalna nakładka, umożliwiająca wykorzystanie latarek w trakcie kontroli drogowych. To kolejny przykład troski o wspólne bezpieczeństwo mieszkańców Głogowa” – mówi oficer prasowy.

Dodatkowy sprzęt stanowić będzie indywidualne wyposażenie policjantów ruchu drogowego, patroli prewencji i dzielnicowych oraz uzupełni w znaczący sposób dotychczasowe wyposażeni.

 – „Z całą pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta, w ogromnej większości lokatorów SM Nadodrze” dodaje Bogdan Kaleta.

Głogowska policja ma jeszcze wiele innych potrzeb. Jedną z nich jest policyjna łódź patrolowa.  Tutaj policjanci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i złożyli projekt obywatelski z propozycją zakupu łodzi patrolowej dla głogowskiej policji. Projekt oznaczony jest numerem 28.

„Zachęcamy mieszkańców miasta do głosowania na tę propozycję” – mówi Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.