Mistrzostwa ZSE w Nordic Walking już jutro!

0
414
2013-10-26-mistrzostwa-ekonomika-w-Nordic-walking@Glogow-(fot.www.klubmila.pl)-01-

Już jutro, 24. października o godz. 9:00 na Górkowie odbędą się Mistrzostwa Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nordic Walking.

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób, które postanowiły aktywnie spędzać swój czas. Na głogowskich ulicach coraz częściej spotkać można osoby uprawiające sport. Szczególnie liczną grupę stanowią biegacze, rowerzyści oraz osoby uprawiające formę rekreacji, jaką jest nordic walking.

Nordic walking to forma aktywności polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Ruch wykonywany podczas spaceru z kijami potrafi angażować szeroki zakres mięśni ludzkiego ciała. Aby tak się stało, należy właściwie pracować kijami, co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. Nordic walking mimo swojej prostoty posiada zasady, które pozwalają na właściwe i pełne wykorzystywanie potencjału drzemiącego w kijach.

W porównaniu do zwyczajnego marszu, nordic walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające nordic walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują takie mięśnie ciała, jak: klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha. Podczas tej formy aktywności mięśnie są również inaczej stymulowane, niż w trakcie zwykłego marszu. Nordic walking rozwija siłę i wytrzymałość ramion, redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, a stawy są odciążone. Nordic walking pozwala również na spalenie większej ilość kalorii, niż podczas zwykłego chodzenia.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie będą mieli niezwykłą okazję zmierzenia się w Mistrzostwach w Nordic Walking. Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta na Górkowie w okolicach Motocrossu. Młodzi sportowcy spotkają się tam już jutro, 24. października o godz. 9:00.

Celem Mistrzostw Zespołu Szkół Ekonomicznych jest popularyzacja modnej formy ruchu, jaką jest nordic walking . Zawody pomogą również propagować sportowo-rekreacyjny styl życia wśród młodzieży, a także zintegrować społeczność szkolną. Tego rodzaju inicjatywa pozwala również rozwijać umiejętności organizacyjne u młodych ludzi oraz promować Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

Regulamin uczestnictwa w zawodach pozwala startować każdemu uczniowi ZSE posiadającemu zgodę rodziców na udział w zawodach. W Mistrzostwach przewidziane są dwie kategorie: dziewczęta i chłopcy. Zawody odbędą się na terenie naturalnym. Dystans, na jakim zmierzą się uczestnicy to ok. 2 km. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii: I miejsce – puchar, medal i dyplom, miejsca II i III – dyplomy oraz medale. Wręczenie nagród nastąpi w szkole przy najbliższym apelu.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z panią Marią Nadolną pod nr tel.: 507 546 276.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.