Jan Nowicki w Głogowie

0
510
jan nowicki plakat

Już w najbliższy poniedziałek, 27. października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie autorskie z wyjątkowym gościem. Tym razem do głogowskiej MBP przyjedzie znany polski aktor, pedagog i autor wielu książek – Jan Nowicki.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15 szykuje się kolejna Biesiada Literacka. Gościem głogowskiej biblioteki w poniedziałek, 27 października będzie Jan Nowicki – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i aktor Teatru Wielkiego w tym właśnie mieście.

Na ekranie zadebiutował w roku 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Jest wykładowcą krakowskiej PWST w Krakowie. Jan Nowicki jest także autorem książek. ”Między niebem a ziemią” – zbiór felietonów–listów publikowanych w latach 1998–2000 na łamach Przekroju, których adresatem był Piotr Skrzynecki. W książce ”Mężczyzna i one” autor postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi refleksjami, spostrzeżeniami, pomysłami i wreszcie wiedzą o tym, na czym zna się jak mało kto – o kobietach. Był ich wielbicielem w latach młodości, kocha je i teraz, a one wdzięcznie odwzajemniają to uczucie sympatii, uwielbienia, oddania i przyjaźni.

Kolejna książka autorstwa Jana Nowickiego nosi tytuł ”Białe walce”. Opowiada o przemijaniu i smakowaniu życia , gdy zbliżamy się do jego końca. Wbrew temu, co myśli się o starości – jak udowadnia autor – jest w niej zmysłowa radość życia.

Spotkanie z  Janem Nowickim odbędzie się 27. października o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15. Osoby zainteresowane spotkaniem powinny odebrać wejściówki, które znajdują się w bibliotece. Spotkanie poprowadzi Krystyna Zajko-Minkiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.