Prezes KGHM-u Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego

0
505
Zdjęcie: Herbert Wirth prezes zarządu KGHM Polska Miedź

W ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której wręczone zostały odznaczenia. Jednym z odznaczonych był prezes KGHM-u Herbert Wirth, który otrzymał Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Herbert Wirth został odznaczony Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. W ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której wręczone zostały odznaczenia.

„Dzięki Pana zaangażowaniu wzrosło znaczenie Dolnego Śląska na gospodarczej mapie kraju i świata. KGHM przynosi nam dynamiczny rozwój ekonomiczny i społeczny, co napełnia nas Dolnoślązaków niewątpliwą satysfakcją” – powiedział wręczając wyróżnienie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się województw w Polsce o znaczącym potencjale gospodarczym i naukowym w skali kraju. Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego jest wyrazem szczególnego wyróżnienia za zasługi dla rozwoju oraz promowania Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie.

„Współczesność stawia przed nami kolejne wyzwania. Dolny Śląsk to wspólne dobro i efekt współpracy wielu pokoleń. Jestem dumny, że nasza spółka realnie wpływa na jego tożsamość i może tworzyć dalszy ciąg historii regionu” – podsumował prezes Herbert Wirth odbierając przyznaną odznakę.

Na uroczystość przybyło wielu przedstawicieli świata akademickiego, kultury, polityki i biznesu. Wyróżnienia i nagrody wręczali w Sali Wielkiej Ratusza Wrocławskiego Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku i Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.