Tegoroczne obchody wojskowego święta odbędą się w Głogowie

0
463
zdjęcie 2014-10-20-medal za zasługi WKU@Głogów-num

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie jest gospodarzeń tegorocznych obchodów święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Podczas uroczystości, które odbędą się 24 października zostaną wręczone Gwiazdy Iraku, Afganistanu oraz kilkanaście medali.

24 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Wojskowa Komenda Uzupełnień organizuje obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

„W tym dniu chcemy nagrodzić przede wszystkim pracowników i kadrę za wzorową pracę. Kilkanaście osób otrzyma różnego rodzaju medale, które przyznał prezydent Rzeczypospolitej Polski, a także Minister Obrony Narodowej” – informuje Wojskowy Komendant Uzupełnień w Głogowie, ppłk Piotr Mielniczuk.

Będą to medale za Zasługi Obronności Kraju, medale Siły Zbrojnej w Służbie Ojczyzny. Przyznane także zostaną medale za długoletnią służbę i pracę.

Podczas piątkowej uroczystości zostaną też wręczone dwie Gwiazdy: Iraku i Afganistanu dla żołnierzy, którzy brali udział w misjach – „Odznaczony zostanie jedna osoba z Wrocławia, która była na misji w Iraku oraz jedna osoba z Legnicy, która uczestniczyła w misji w Afganistanie” – mówi ppłk Mielniczuk.

W święcie będą brały udział wszystkie wojskowe Komendy Uzupełnień z całego Dolnego Śląska. W tym roku gospodarzeń tego święta jest Wojskowa Komenda uzupełnień w Głogowie.

Uroczyste obchody rozpoczną się o godzinie 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Po oficjalnych przemówieniach i rozdaniu medali wystąpi zespół reprezentacyjny Wojska Polskiego z Warszawy. Na występ tego zespołu organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich mieszkańców Głogowa. Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki można odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Klubie Garnizonowym.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.