Groził pracownicom sklepu, że je zgwałci i zabije. Prokuratura postawiła mu zarzuty

0
498
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Edwardowi Ł., który przez kilka miesięcy będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i narkotyków, wielokrotnie groził śmierciom i gwałtem pracownicom jednego ze sklepów w Polkowicach. Dokonał też rabunku w jednym ze sklepów w Głogowie, gdzie zaatakował pracownika ochrony.

Mężczyzna w okresie od listopada 2013 r. do maja tego roku wielokrotnie nachodził trzy pracownice sklepu jednej z sieci handlowych w Polkowicach. W trakcie wizyt nękał je wyzywając wulgarnymi słowami, a także groził zgwałceniem, pobiciem, a nawet śmiercią. Ponieważ  sprawiał wrażenie, że jest pod wpływem narkotyków lub alkoholu, kobiety bały się o swoje zdrowie i życie.  Z tego też powodu dwie z nich zwolniły się z pracy.

Edward Ł. został aresztowany w maju tego roku, po tym jak zaatakował i groził śmiercią sprzedawcy sklepu. 24 maja oskarżony przyszedł do sklepu i ukradł 24 puszki piwa o wartości ponad 8o zł. Gdy pracownik zainterweniował – kazał mu oddać alkohol i zgłosił kradzież policji, Edward Ł. wyciągnął nóż, którym chciał ugodzić pracownika, a potem przyłożył mu go do szyi. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, po której oskarżony uciekł ze sklepu. Pracownik doznał urazu głowy i kręgosłupa.

Po tym zdarzeniu oskarżony został zatrzymany przez policję, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.

Edward Ł jest także oskarżony o rozbój i kradzież, którego dokonał kilka miesięcy wcześniej (3 lutego 2014 r.) w jednym z dyskontów w Głogowie. Tam działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ukradł kosmetyki, zestaw kluczy oraz koszyk sklepowy o łącznej wartości 745 zł. Następnie podczas ucieczki ze sklepu dwukrotnie użył gazu łzawiącego wobec interweniującego ochroniarza.

„Edward Ł. usłyszał łącznie 6 zarzutów: gróźb karalnych, uporczywego nękania i wymuszeń rozbójniczych. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego ostatecznie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów kwestionując jednak użycie noża” – informuje Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Powołani w sprawie biegli psychiatrzy rozpoznali u oskarżonego zaburzenia osobowości o typie osobowości dyssocjalnej oraz zespół uzależnienia spowodowany używaniem marihuany, amfetaminy i alkoholu – „Oskarżony nie miał z przyczyn chorobowych zniesionej ani ograniczonej poczytalności. Może brać udział w toczącym się postępowaniu i stawać przed sądem” – dodaje Liliana Łukasiewicz.

Edwardowi Ł. grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Lubinie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.