TZG: Wykład na temat głogowskiego garnizonu

0
319
zdjęcie 2013-09-13-konkurs-TZG@Glogow-plakat-01

Dzisiaj o godzinie 17.00 w Klubie Batalionowym odbędzie się wykład dr Grzegorza Podrucznego, znawcy tematyki fortyfikacyjnej, autora wielu publikacji w tym o Głogowie. Zaproszony gość opowie m.in o budowli garnizonu głogowskiego w latach 1740-1806 na tle pruskiej architektury wojskowej epoki fryderycjańskiej.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wraz z Klubem Batalionowym JW 3444 zapraszają na wykład dr Grzegorza Podrucznego, znawcy tematyki fortyfikacyjnej, autora wielu publikacji w tym o Głogowie, wykładowcy Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach. Wykład dotyczyć będzie budowli garnizonu głogowskiego w latach 1740-1806 na tle pruskiej architektury wojskowej epoki fryderycjańskiej.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj, w dniu 21 października br., o godz. 17.00 do Klubu Batalionowego (naprzeciw Netto). Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Zadanie dofinansowane jest przez Gminę Miejską Głogów.

Przymnijmy, że na zaproszenie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, dr Grzegorz Podruczny gościł w Głogowie również w ubiegłym roku. Wtedy to prezentował jedną z ze swoich najnowszych publikacji pt. „Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786”.

Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemi Głogowskiej” jest zrzeszeniem, które od lat działa na rzecz miasta Głogowa i regionu. Jego główne cele statutowe to: wyzwalanie i pobudzanie inicjatyw społecznych, popieranie i upowszechnianie kultury, twórczości artystycznej i naukowej, działalność wydawnicza, popularyzowanie wiedzy o mieście i regionie, inicjowanie i prowadzenie badań naukowych.

Poprzednikiem TZG było powołane do życia już w grudniu 1945 Koło Kulturalno-Oświatowe, którego głównym założycielem był Adam Królak, ówczesny wiceburmistrz, działacz kulturalny, zapalony badacz i popularyzator wiedzy o Głogowie i okolicach. Obecnie prezesem Towarzystwa jest Rafael Rokaszewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.