Głogów: Sprzedawał podróbki na miejskim targowisku

0
539
2014-10-20-podrobione kosmetyki@Głogów-num

Głogowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który sprzedawał na targowisku miejskim podrobione perfumy i kosmetyki. Policjanci ujawnili kilkaset sztuk perfum i innych kosmetyków, których wartość szacuje się na ok. 3 tysiące złotych. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Głogowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 33 – letniego mężczyznę, który na targowisku miejskim w Głogowie oferował do sprzedaży kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

Policjanci ujawnili 484 sztuk perfum i innych kosmetyków. Poszkodowane firmy wyceniły swoje straty na nie mniej niż 3 tysiące złotych.

„Do zatrzymania doszło w dniu 17 października na targowisku miejskim w Głogowie. Zatrzymany przez policjantów 33 – letni mężczyzna, mieszkaniec Świebodzina, oferował do sprzedaży perfumy i kosmetyki opatrzone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów” –  informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów. Poszkodowane firmy złożyły wniosek o ściganie procederu. 33 – latek usłyszał zarzuty. Jest zagrożony karą grzywny, a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Podróbką jest każdy produkt, na którym umieszczono podrobiony znak towarowy lub zarejestrowany znak towarowy bez zgody uprawnionego do niego właściciela marki.

Za handel podróbkami grozi odpowiedzialność karna. Zgodnie z art. 305 prawa własności przemysłowej podmiot uprawniony do znaku towarowego może złożyć zawiadomienie na Policję lub do prokuratury – przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy zostanie wszczęte postępowanie karne.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.