Danny Bryant Band już dziś w Piwnicy Artystycznej

0
674
danny bryant band plakat

Dzisiejszy wieczór przyniesie kolejną dawkę światowej muzyki. Już o godz. 20:00 w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem wystąpi brytyjskie trio Danny Bryant Band.

Pochodzące z Wielkiej Brytanii trio założone zostało przez gitarzystę Danny’ego Bryanta i jego ojca – basistę Kena. Obecny skład zespołu współtworzy także perkusista Trevor Barr.

Dany Bryant urodził się w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii. Muzyką profesjonalnie zajmuje się od 18 roku życia. W swojej karierze miał okazję grywać na tych samych scenach co, m.in.: sześciokrotny laureat nagrody Grammy – Buddy Guy, Carlos Santana, były członek The Rolling Stones Mick Taylor i Joe Cocker – wielokrotny laureat nagrody Grammy i jeden ze 100 najlepszych wokalistów według listy Rolling Stone’a.

Od 2011 roku Danny Bryan jest związany z niemiecką  wytwórnią Jazzhaus Records, dla której w 2013 roku wydał podwójny album CD/DVD ”Night Life – Live in Holland’‘. Podczas październikowej trasy, w którą wpisuje się również dzisiejszy koncert w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem, muzyk promuje najnowsze, dziewiąte wydawnictwo w swoim dorobku, czyli płytę ”Temperature Rising”.

Danny Bryant Band przyjeżdża do Polski po świetnie przyjętym amerykańskim turnee, gdzie występował jako frontman Waltera Trouta, zastępując legendarnego muzyka, który z powodu bardzo ciężkiego stanu zdrowia zmuszony był zrezygnować ze swojej trasy koncertowej.

Jak o liderze Danny Bryant Band mówi amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy Joe Bonamassa – ”Danny Brant to fantastyczny gitarzysta, który biorąc Fendera Stratocastera [gitara elektryczna – przyp. red.] w swoje ręce sprawia, że ten instrument naprawdę śpiewa.”

Skład:
Danny Bryant – gitara, śpiew
James Hartley – bas
Trevor Barr – perkusja

Koncert zespołu Danny Bryant Band odbędzie się już dziś, 19. października o godz. 20:00 w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem przy ul. Balwierskiej 43. Rezerwacja biletów możliwa jest pod nr tel.: 601 429 978 lub 76852 61 16.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.