Większe bezpieczeństwo i komfort podróżowania

0
512

W tym tygodniu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie przekazała przebudowaną część drogi nr 329 na odcinku Głogów-Potoczek. Jak informuje dyrektor DSDiK remont w znacznym stopniu poprawił bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Całkowity koszt przebudowy wyniósł ok. 12 mln zł.

W tym tygodniu odbyło się uroczyste przekazanie przebudowanej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu, drogi wojewódzkiej nr 329 na odcinku Głogów – Potoczek. W spotkaniu, udział wziął m.in. Jerzy Michalak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

„Zrealizowana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu przebudowa drogi wojewódzkiej nr 329 na odcinku Głogów – Potoczek w znacznym stopniu poprawiła bezpieczeństwo i komfort podróżowania, po tym ważnym odcinku drogowym, łączącym Głogów z miastami Zagłębia Miedziowego poprzez drogę krajową nr 3” – mówi Leszek Loch, Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W ramach zrealizowanej przebudowy trasa wojewódzka nr 329 na odcinku Głogów – Potoczek zyskała nową nawierzchnię, grubowarstwowe oznakowanie poziome, oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego – lewoskręty bezpiecznie prowadzące kierowców do miejscowości znajdujących się w ciągu drogi wojewódzkiej.

Przebudowa dotyczyła trzech odcinków drogi wojewódzkiej nr 329 o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Pierwszy odcinek obejmował fragment drogi od skansenu w Ruszowicach do Jaczowa wraz z budową lewoskrętu do miejscowości. Drugi przebudowany odcinek przebiegał od Smardzowa wraz z budową lewoskrętu do pierwszego wjazdu do m. Jerzmanowa. Odcinek trzeci obejmował część drogi od granicy Jerzmanowej do skrzyżowania prowadzącego w stronę m. Bądzów wraz z budową lewoskrętu. Dodatkowo, na tzw. Górce Jerzmanowskiej została wykonana nowa, antypoślizgowa nawierzchnia.

Całkowity koszt przebudowy wyniósł ok. 12 mln zł.

zdjęcie 2014-10-17 droga wojewódzka nr 329 głogów potoczek@Głogów-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.