Głogów: Pirat drogowy będzie ukarany

0
430
zdjęcie 2014-10-17 pirat drogowy@Głogów-num

Głogowska policja ustaliła właściciela samochodu, który zignorował czerwone światło i przejechał przez pasy dla pieszych lawirując między przechodniami. Całą sytuację nagrał inny kierowca, który opublikował film w internecie. Jego materiał video posłuży teraz jako dowód w sprawie.

Na początku tego tygodnia opublikowano w Internecie film, przedstawiający wyczyny kierowcy Volkswagena Passata na przejściu dla pieszych. Wzbudził on oburzenie głogowian. Kierowca w skandaliczny sposób złamał przepisy ruchu drogowego. Policjanci ustalili właściciela pojazdu i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.

Przypomnijmy, w sobotnie popołudnie 11 października, kierowca VW Passata jadąc ulicą Krzywoustego w Głogowie, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych.

– „Kierowca zignorował czerwone światło i na oczach zaskoczonych przechodniów, którzy znajdowali się na pasach oraz innych kierowców, lawirując wśród pieszych, przejechał przez pasy. Jego skandaliczne zachowanie, brak kultury i poszanowania dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego znajdzie swój finał w sądzie. Policja kieruje w tej sprawie wniosek o jego ukaranie” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Grozi mu kara grzywny, a o wyroku zdecyduje sąd. Wyczyny drogowego pirata zarejestrował inny kierowca. Jego materiał video posłuży teraz jako dowód w sprawie.

Niestety wciąż nie udało się ustalić tożsamości dwóch motocyklistów, którzy 18 września, łamiąc wszelkie przepisy i normy prawa oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa, poruszali się na motocyklach crossowych po ulicach Głogowa. Ich popisy to m.in. jazda po zamkniętej dla ruchu ulicy Grodzkiej, na tylnym kole i zmuszanie pieszych do ucieczki. Motory nie miały tablic rejestracyjnych. Policja wciąż poszukuje motocyklistów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.