Dzieci bawiły się na integracyjnej imprezie

0
517
zdjęcie 2014-10-15 piknik integracyjny@ok park@Głogów-num

W głogowskim OK Parku odbyło się tradycyjne spotkanie integracyjne, w którym udział wzięły dzieci z terenów wiejskich powiatu głogowskiego. Z terenu gminy Kotla uczestniczyło 40 dzieci, w tym także dzieci niepełnosprawne. Zabawa sfinansowana została ze środków PFRON pozyskanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

10 października odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Dar serca dzieciom z powiatu” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego Rafaela Rokaszewicza. Impreza integracyjna, która organizowana jest już od kilku lat, skierowana jest szczególnie dla dzieci z niepełnosprawnością z terenów wiejskich powiatu głogowskiego.

Dar Serca Dzieciom z Powiatu – to impreza integracyjna, która od wielu lat łączy Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej powiatu głogowskiego przy wspólnym działaniu na rzecz dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Tradycją jest, że impreza ta odbywa się w OK Parku w Głogowie.

Tylko z gminy Kotla wzięło w niej udział 40 dzieci, w tym dzieci niepełnosprawne.

W trakcie imprezy dzieci mogły zaprezentować swoje talenty, skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje OK Park. Każde dziecko otrzymało od organizatorów słodkie upominki, zabawkę oraz poczęstunek. Zabawa sfinansowana została ze środków PFRON pozyskanych za pośrednictwem PCPR Głogów oraz środków własnych gmin, na których terenie mieszkają dzieci biorące udział w imprezie.

Organizatorem wyjazdu dzieci z Gminy Kotla, był Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli – Ludmiła Woźniak, Jolanta Spychała, Karolina Holdenmajer.

zdjęcie 2014-10-15 piknik integracyjny@ok park@Głogów-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.