Młodzież kontra kandydaci na prezydenta Głogowa

0
399
Arch.-2013-09-warsztaty-salsy@stowarzyszenie-Szansa@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01

Młodzież ze Stowarzyszenia SZANSA organizuje debatę z kandydatami na prezydenta Głogowa „To może być ciężka próba, bo młodzież potrafi być bezkompromisowa i nie lubi „lania wody” – twierdzą organizatorzy debaty. Młodzi głogowianie spotkają się z kandydatami 4 listopada.

Już za miesiąc wybory samorządowe, w których głogowianie będą wybierać radnych oraz prezydenta Głogowa. W związku z wyborami Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie wraz z Fundacją „Umbrella” i Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych w ramach projektu „Postaw na Młodzież”, wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przygotowują debatę w naszej miejscowości. Jej gospodarzami będzie młodzież, a uczestnikami – kandydaci na urząd Prezydenta Miasta.

„Jeśli nasz wybór ma być rzetelny i mądry – musimy poznać kandydatów, ich oryginalne pomysły na działania dla dobra lokalnej społeczności. Oczywiście każdy z nich przedstawi swój program, ale tak naprawdę dobrze poznać kandydata można tylko w interakcji, stawiając pytania, prosząc o opinie, słuchając uważnie odpowiedzi” – mówi Sebastian Górski ze Stowarzyszenia SZANSA

Podczas przygotowanej przez młodzież II i III Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie pod okiem trenerów debaty, kandydaci będą musieli zmierzyć się z problemami i pytaniami ważnymi dla młodych obywateli naszego miasta.

„To może być ciężka próba, bo młodzież potrafi być bezkompromisowa i nie lubi „lania wody”. Kandydaci, którzy odważą się stanąć w szranki, mają szansę pokazać, że potrafią, niezależnie od metrykalnego wieku, stać się rzecznikami młodych mieszkańców i realizować ich potrzeby, a także uzyskać ich poparcie” – mówi Sebastian Górski.

Debata zostanie przeprowadzona w formie Open Space. Odbędzie się 4 listopada o godz. 11:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.