Gmina Żukowice: Świetlica nie do poznania

0
997
zdjęcie 2014-10-13 świetlica wiejska w Kromolinie@gmina Żukowice-num

400 tysięcy złotych kosztowała zakończona właśnie modernizacja świetlicy w Kromolinie, w gminie Żukowice. Z powodu wybuchu pieca w 2010 roku konieczne było zamknięcie świetlicy. Kompleksowy remont budynku sprawił, że mieszkańcy Kromolina znów mogą z niego korzystać.

Władze gminy Żukowice pozyskały w tym roku ponad 400 tysięcy złotych z Unii Europejskiej, dzięki którym zrealizowane zostały dwie duże inwestycje. Dzięki unijnym pieniądzom, w pięciu miejscowościach na terenie gminy, powstały place zabaw dla dzieci. Drugą dużą inwestycją była modernizacja świetlicy w Kromolinie, która własnie dobiegła końca.

Jak informuje wójt gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, zakończone zostały prace związane z zadaniem inwestycyjnym pn. „Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kromolin”.

Przedmiotem zadania był kompleksowy remont świetlicy wiejskiej polegający m.in. na kompleksowej wymianie podłóg, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie całkowitej instalacji elektrycznej, malowaniu, remoncie sanitariatów, kuchni, sali głównej, korytarza, tarasu, wymianie obróbek blacharskich dachu, wykonanie podestu i schodów zewnętrznych.

Ponadto obiekt wyposażono w instalację gazową, wentylacyjną i klimatyzację. Wartość całego zadania to kwota blisko 400 tysięcy złotych, z czego prawie 200 tysięcy to kwota pozyskana z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budynek świetlicy wykonany jest w technologii murowanej z latach 70-tych bez zewnętrznego docieplenia elewacji i dachu wymagał gruntownego remontu.

Od kilkudziesięciu lat obiekt służył jako świetlica wiejska, ale z każdym rokiem stan jego się pogarszał. Ostatecznie działalność obiektu zakończył wybuch pieca w styczniu 2010 roku i na tej podstawie został wyłączony z całkowitego użytkowania. Od 2014 roku mieszkańcy na nowo będą mogli korzystać z obiektu, ale już po kompleksowym remoncie.

zdjęcie 2014-10-13 świetlica wiejska w Kromolinie@gmina Żukowice-num

zdjęcie 2014-10-13 świetlica wiejska w Kromolinie@gmina Żukowice-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.