Głogów: Uprawiał konopie indyjskie w mieszkaniu

0
509
zdjęcie 2014-10-13 uprawa konopii indyjskich@Głogów-num

Głogowska policja zatrzymała dwóch głogowian, którzy są podejrzani o posiadanie, a także sprzedaż narkotyków. W mieszkaniu 18-letniego mieszkańca Głogowa, funkcjonariusze ujawnili uprawę konopi indyjskiej oraz susz tej rośliny. Drugi mężczyzna jest oskarżony o sprzedaż amfetaminy. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

„Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch głogowian w wieku 18 i 41 lat. Obydwaj są podejrzani o posiadanie narkotyków. W przypadku 18 – latka jest to również ich uprawa a w przypadku 41 – latka, udzielanie ich innym osobom. W mieszkaniu 18 – latka policjanci zabezpieczyli uprawę konopi indyjskiej oraz susz tych roślin. 41 – latek jest podejrzany o wielokrotną sprzedaż amfetaminy” – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn w dniach 8 i 10 października w wyniku prowadzonych działań. W mieszkaniu 18 – latka, funkcjonariusze ujawnili uprawę czterech sztuk konopi indyjskiej oraz susz tej rośliny. W toku dalszych działań zatrzymano 41 – letniego głogowianina, podejrzewanego o rozprowadzanie narkotyków.

„Mężczyzna usłyszał zarzuty co najmniej dziesięciokrotnego udzielania narkotyków w postaci amfetaminy, innym osobom. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka porcji tego narkotyku. Obydwaj podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów” – mówi Bogdan Kaleta.

Decyzją prokuratora zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 500 złotych.

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Udzielanie narkotyków jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.