Gmina Kotla: Na spotkaniu z rysownikiem-humorystą

0
731
zdjęcie 2014-10-10-spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą@gmina Kotla-num

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kotli spotkały się z Pawłem Wakułą, autorem opowiadań dla dzieci, rysownikiem i humorystą. Było to kolejne spotkanie autorskie w ramach zadania „Czytam bo lubię, czyli mądre wychowanie przez czytanie”.

„Czytam bo lubię, czyli mądre wychowanie przez czytanie” to zadanie realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie w 2014 r. Obejmuje ono cykl działań adresowanych do dzieci i młodzieży w powiecie głogowskim.

W ramach tego zadania Biblioteka Publiczna przy GOKiS w Kotli zorganizowała kolejne spotkanie autorskie dla najmłodszych czytelników. Tym razem gościem biblioteki był Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej, od lat związany z tygodnikiem „Angora” i popularnym dodatkiem dla dzieci „Angorka”. W 2007 roku jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a w 2011 „Kajtek i Yetik” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie odbyło się 6 października. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli. Paweł Wakuła opowiadał o swoim zawodzie rysownika – humorysty, historii powstania swoich książek i o ich bohaterach. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Opowieści o książkach na bieżąco ilustrował rysunkami, które sprawnie wychodziły spod jego ręki.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa” oraz ze środków przeznaczonych na realizację zadań biblioteki powiatowej dla Powiatu Głogowskiego.

zdjęcie 2014-10-10-spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą@gmina Kotla-num

zdjęcie 2014-10-10-spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą@gmina Kotla-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.