Gmina Kotla: Remont Domu Kultury zakończony, ale to jeszcze nie koniec

0
614
zdjęcie 2014-10-10-Dom kultury w Grochowicach@gmina Kotla-num

200 tysięcy złotych kosztował zakończony właśnie remont Wiejskiego Domu Kultury w Grochowicach. Na to przedsięwzięcie Gmina Kotla pozyskała dotację w wysokości ponad 90 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Budynek jednak wciąż jeszcze wymaga modernizacji.

„Kolejne zadanie w naszej gminie zostało zakończone. Tym razem zakończono prace w Wiejskim Domu Kultury w Grochowicach polegające na pokryciu dachu, pomalowaniu elewacji i wymianie okien. Wokół budynku pojawiło się również nowe ogrodzenie” – informuje wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Na to przedsięwzięcie gmina Kotla pozyskała dotację w wysokości ponad 90 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji to prawie 200 tysięcy złotych.

„Na tym gmina Kotla nie zakończyła działań związanych z tym budynkiem. Złożyliśmy wniosek o dotację na modernizację poddasza tego budynku i planujemy jego realizację w 2015 r.” – dodaje wójt.

W Wiejskim Domu Kultury działają aktywnie Stowarzyszenie Grochowice-Zdrój, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki”. Swoją siedzibę mają tu także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, a na parterze znajduje się biblioteka.

Dom Kultury w Grochowicach to już kolejny wyremontowany DK na terenie gminy. Przypomnijmy, że dwie inwestycje zrealizowane przez gminę Kotla: modernizacja Wiejskiego Domu Kultury w Sobczycach oraz modernizacja świetlicy wiejskiej w Głogówku, zostały zakwalifikowane do XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2013” i znalazły się na Liście Obiektów w I Etapie.

Zakres prac remontowych w Wiejskim Domu Kultury w Sobczycach był bardzo szeroki i obejmował m.in termomodernizację budynku, wymianę, malowanie i remont pomieszczeń, modernizację instalacji c.o., elewację całości budynku oraz zagospodarowanie terenu przed budynkiem. Na realizację remontu Gmina Kotla pozyskała środki w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszt realizacji projektu wyniósł ponad 780 tys. zł w tym przyznane dofinansowanie blisko 310 tys. zł.

Przebudowa dachu i remont budynku świetlicy wiejskiej w Głogówku wraz z zagospodarowaniem terenu wyniosła ponad 480 tys. zł, w tym 300 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach tego samego programu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.