Doceniają korzyści i korzystają z serwera ZUS

0
586
logo 2013-03-13-ZUS@Glogow-logo-001

Platforma Usług Elektronicznych ZUS ma już 800 tysięcy użytkowników. Z serwisu www.pue.zus.pl korzystają ubezpieczeni, płatnicy składek oraz emeryci i renciści.

Zalogowany użytkownik serwisu ma dostęp do własnego konta emerytalnego, gdzie może sprawdzić odprowadzone składki na ubezpieczenia społeczne, potwierdzić zgłoszenie siebie i członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego (dzięki czemu korzysta z bezpłatnej służby zdrowia), wyliczyć prognozowaną emeryturę przy pomocy kalkulatora emerytalnego.

„Platforma Usług Elektronicznych to wygodny, bezpieczny i bezpłatny sposób załatwiania spraw ubezpieczeniowych, bez konieczności wizyty w placówce ZUS” – zapewnia Emilia Nowakowska, rzecznik prasowy ZUS w Legnicy.

PUE umożliwia także złożenie wniosku do ZUS w formie elektronicznej. Procedura ta jest bezpieczna, gdyż korzysta z podpisu elektronicznego, np. w formie bezpłatnego  Profilu Zaufanego e-PUAP.

Platforma Usług Elektronicznych jest użyteczna dla przedsiębiorców – „Mamy sygnały, że właściciele małych i średnich przedsiębiorstw rezygnują z usług biur rachunkowych, ponieważ funkcjonalności PUE dają im możliwość prowadzenia rozliczeń z ZUS bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Rozliczanie składek realizowane za pomocą pue.zus.pl gwarantuje wyeliminowanie większości błędów w dokumentach rozliczeniowych już w momencie ich wypełniania on-line” – mówi Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS.

Założenie konta PUE jest darmowe i składa się z dwóch etapów: rejestracji profilu oraz jego zaufania. Użytkownikiem z numerem 001 jest minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, zalogowany w dniu uruchomienia platformy, w połowie czerwca 2012 r.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.