Głogowska Policja: Odnowiony budynek i więcej komputerów

0
455
zdjęcie 2014-10-10-komenda powiatowa policji@Głogów-num

Trwają prace związane z termomodernizacją Komendy Powiatowej Policji. Prace w środku budynku zostały wykonane już w ubiegłym roku. Teraz zostało tylko pomalowanie elewacji i wymiana okien. Wszystkie prace mają zakończyć się pod koniec tego roku. Wartość całego zadania to 260 tysięcy złotych. Głogowscy policjanci otrzymają także 42 zestawy komputerowe.

Już wkrótce ruszą prace związane z remontem budynku Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W związku z termomodernizacją wymienione zostaną okna i parapety. W tym roku zostanie także odnowiona elewacja. Termomodernizacja budynku, w którym mieści się Komenda Powiatowa Policji rozpoczęła się w pierwszej połowie 2013 roku. Wtedy to zrealizowano prace głównie wewnątrz budynku: pomalowano pomieszczenia biurowe i odnowiono recepcję.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta zapewnia, że remonty w żaden sposób nie wpłyną na pracę policjantów.

Wartość całego zadania to 260 tysięcy złotych. Blisko 150 tysięcy złotych pochodzi z budżetu powiatu głogowskiego. Natomiast 110 tysięcy to środki policji. Całe zadanie ma być zakończone jeszcze w tym roku, w listopadzie.

Oprócz nowego wyglądu Komendy, policjanci otrzymają także nowe zestawy komputerowe. Powiat głogowski pozyskał od Fundacji Polskiej Miedzi 15 tysięcy złotych – „Za te pieniądze kupimy w oddziale KGHM-u, a dokładnie w Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji, 42 zestawy komputerowe dla głogowskiej policji. Są to używane zestawy komputerowe, ale bardzo dobre i nadające się do pracy. W Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie na pewno wspomoże to prace policjantów i polepszy warunki ich pracy – mówi starosta Rafael Rokaszewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.