Wicemistrzyni Polski z klubu Skorpion Polkowice

0
417
joanna panter skorpion polkowice

W ostatni weekend września w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski LOK seniorów i juniorów w strzelectwie sportowym. Ponad 120 zawodników z 39 klubów z całej Polski rywalizowało o tytuł najlepszego zawodnika w 23 kategoriach. W zawodach brała udział również reprezentantka Skorpiona Polkowice – Joanna Panter, która w swoich kategoriach odniosła duży sukces.

W Mistrzostwach Polski LOK w Tarnowie udział wzięło ponad 120 zawodników, którzy reprezentowali 39 klubów z całej Polski. Zawodnicy zmierzyli się w 23 kategoriach, a świetnymi wynikami w dwóch z nich może pochwalić się Joanna Panter – reprezentantka Klubu Sportowego Skorpion Polkowice.

Mistrzostwa Polski LOK były pierwszymi zawodami tej rangi, w których Joanna Panter brała udział. Mimo debiutu zawodniczce udało się opanować stres i pokazała na co ją stać – Joanna startowała w dwóch konkurencjach w grupie seniorek. Jako, że była wśród nich najmłodsza, miała bardziej doświadczone od siebie przeciwniczki i tym samym bardziej cieszy nas jej niemały sukces – mówi prezes zarządu Skorpion Polkowice Filip Rodzik. Joanna Panter startowała w konkurencji Psp30+30 (pistolet sportowy – część dokładna i szybka), w której udział brała po raz pierwszy i udało jej się zająć miejsce tuż za podium, czyli 4. lokatę. – W przygotowaniach do tej konkurencji miałam tylko po jednym treningu na obie części, ale z wyniku jestem zadowolona – mówi Wicemistrzyni Polski Joanna Panter.

Następnego dnia, w niedzielę 28. września o godz. 8:00 odbyła się druga konkurencja, w której reprezentantka polkowickiego Skorpiona brała udział, czyli Ppn40 (pistolet pneumatyczny). W tej konkurencji osiągnęła znakomity wynik 370 na 400 punktów, co zapewniło jej drugie miejsce na podium tym samym zostając Wicemistrzynią Polski.

Ogólnie rywalizacja w Tarnowie stał na wysokim poziomie, a wyniki chwilami były zaskakujące – opowiada Filip Rodzik. – Cieszą nas coraz lepsze wyniki zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Duet trenerski Filip Rodzik i Marcin Zarzycki przez ostatnie kilka lat wykonał naprawdę dobrą robotę, co zaowocowało wysokimi wynikami.

Zarówno Joanna Panter, jak i Filip Rodzik są członkami Klubu Sportowego Skorpion Polkowice. Jest to pierwszy Klub Sportowy działający na terenie gminy Polkowice, którego celem jest promowanie aktywnych postaw wśród osób i grup marginalizowanych ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Swój cel Skorpion Polkowice realizuje poprzez aktywne uprawianie sportu. Wśród sportowców Klubu jest kilku utytułowanych zawodników, do których grona po ostatnich Mistrzostwach Polski dołączyła Joanna Panter – Wicemistrzyni Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.