II Głogowski Bieg Papieski już w przyszłym tygodniu

0
519
głogowski bieg papieski

W nadchodzącym tygodniu, dokładnie 16. października rozpocznie się Głogowski Tydzień ze św. Janem Pawłem II ”Świętymi bądźcie”. Początek wielkiego świętowania odbędzie się w czwartek konkursem recytatorskim, a zakończy w środę wspólną modlitwą różańcową. Przez cały tydzień organizowane będą rozmaite inicjatywy, wśród których odbędzie się także II Głogowski Bieg Papieski.

Głogowski Tydzień ze św. Janem Pawłem II rozpocznie się w czwartek, 16. października. Już o godz. 10:00 odbędzie się inauguracja tygodnia papieskiego w postaci Konkursu Recytatorskiego Twórczości Jana Pawła II dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Tego samego dnia o godz. 16:00 spod Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie wystartują gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz chętni dorośli w II Głogowskim Biegu Papieskim.

Bieg swoją formą stanowić będzie bardziej radosne uczczenie dzieła Świętego Jana Pawła II niż sportowej rywalizacji, dlatego do uczestnictwa w II Głogowskim Biegu Papieskim organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane i chętne do uczczenia pamięci Jana Pawła II osoby. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest zarejestrowanie się w sekretariacie Zespołu Szkół Ekonomicznych, pod numerem telefonu: (76) 833 24 02 do 16. października, do godz. 14:00. Zapisy przyjmuje również pan Krzysztof Jeleń pod numerem telefonu: 606 908 504 (po godz. 17:00). Zbiórka 16. października od 15:00 – możliwość zapisów indywidualnych.

Bieg ma formułę otwartą i jest podzielony na dwie kategorie:

  • pierwsza to uczniowie szkół gimnazjalnych,
  • druga – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli

Bieg odbędzie się na dystansie ok. 1500 metrów dla gimnazjalistów i 2500 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Młodzież niepełnoletnia jest zobowiązana dostarczyć pisemną zgodę rodziców na uczestnictw w biegu lub – dla grup zorganizowanych – potwierdzają opiekunowie. Organizatorzy zapewniają poczęstunek po biegu, napoje oraz opiekę medyczną.

Każdy z uczestników Biegu otrzyma pamiątkowy dyplom, a zwycięscy w kategorii gimnazjalista open kobiet i mężczyzn, studentów, najmłodszy i najstarszy uczestnik nagrodzeni zostaną pucharami, Przewiduje się również nagrody rzeczowe. Po biegu delegacja chętnych złoży wiązankę kwiatów pod głogowskim pomnikiem Jana Pawła II.

Patronami Biegu zostali:

  • Posłowie na Sejm Ziemi Głogowskiej – Ewa Drozd i Wojciech Zubowski
  • Starosta Głogowski – Rafael Rokaszewicz
  • Prezydent Miasta Głogowa – Jan Zubowski
  • Rektor PWSZ w Głogowie – dr Katarzyna Rusak
  • BZWBK – Dyrektor Regionu Elżbieta Szefler-Lewandowska

Organizację wspierają: Głogowska Policja, Top–Poligrafia, OSP Oddział Ratownictwa Medycznego w Głogowie, Pub–Restauracja Prezzo, Zespół Szkół Ekonomicznych im Jana Pawła II w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.