Gmina Kotla: Aktywni seniorzy wzięli udział w grze terenowej

0
442
zdjęcie 2014-10-05-aktywni seniorzy@gmina Kotla-num

Uczestnicy projektu Aktywni Seniorzy w gminie Kotla, realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój, wzięli udział w wydarzeniu integracyjnym pod nazwą „Grzybobranie w Grochowicach”. Wydarzenie miało miejsce 27 września podczas imprezy rekreacyjno-sportowej „Hubertus w Grochowicach”.

Na polanie leśnej stawiły się grupy projektowe z poszczególnych miejscowości. Seniorzy wzięli udział w grze terenowej i konkursach. Gra polegała na wykonaniu różnorodnych zadań, które czekały na uczestników w wyznaczonych punktach położonych w okolicy polany. Pomiędzy poszczególnymi punktami seniorzy przespacerowali się po malowniczych drogach leśnych położonych w grochowickich lasach.

Był to doskonały trening przy użyciu kijów do Nordic Walking, również zakupionych w ramach projektu. Grupami opiekowali się młodzi wolontariusze. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Dodatkową atrakcją dla seniorów i członków ich rodzin było uczestnictwo w święcie myśliwych, leśników i jeźdźców „Hubertus w Grochowicach”.

Projekt „Aktywni Seniorzy w gminie Kotla” zakłada realizację zadań z zakresu profilaktyki zdrowia, edukacji ekonomicznej, kulinarnej i rękodzielniczej i jest realizowany od czerwca do grudnia 2014 r. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 36 tysięcy złotych z czego uzyskane dofinansowanie to blisko 32 tysiące zł. Pozostała kwota to własny wkład osobowy stowarzyszenia.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

zdjęcia 2014-10-05-aktywni seniorzy@gmina Kotla-num

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.